poniedziałek, 31 maja 2021 08:41

Włamanie w gminie Chełmiec. Skradziono m.in. przepustkę do Sejmu

Autor Aleksandra Tokarz
Włamanie w gminie Chełmiec. Skradziono m.in. przepustkę do Sejmu

Do kradzieży doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Chełmiec. Jak informują media, nieznani sprawcy włamali się do domu wicewojewody małopolskiego. Złodzieje, oprócz pieniędzy, ukradli także przepustkę, która umożliwia wejście na teren Sejmu i rządową legitymację.

Informacja o włamaniu dotarła do policjantów nad ranem. - Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Chełmiec. Sprawca ukradł rzeczy osobiste oraz gotówkę - tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Jak informuje RMF FM, nieznani sprawcy włamali się na parter domu wicewojewody. Skradziono portfel oraz trzy damskie torebki, w których miało znajdować się w sumie 3,5 tysiąca złotych, a także legitymację wicewojewody oraz przepustkę byłego posła, która umożliwia wejście na teren Sejmu.

Budynek nie był wyposażony w alarm ani monitoring. - Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy oraz odzyskanie skradzionego mienia - dodaje rzeczniczka.

Krynica odbija się od dna? „Zainteresowanie rośnie”
Wiadomości Krynica-Zdrój. Hotele wracają do czasu sprzed pandemii? Sprawdzamy jak to wygląda w uzdrowisku.

fot. Kancelaria Sejmu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje