wtorek, 30 czerwca 2020 15:12

Gmina Myślenice otrzymuje ponad 5,5 miliona złotych!

Autor Wiktoria Mitura
Gmina Myślenice otrzymuje ponad 5,5 miliona złotych!

Ogromne dofinansowanie trafia do Gminy Myślenice. Program rządowy pn. Fundusz Inicjatyw Samorządowych przeznaczył dotację w wysokości ponad 5,5 miliona złotych.

25 czerwca b.r. poseł na Sejm RP Władysław Kurowski wziął udział w konferencji prasowej na rynku w Myślenicach. Poinformował wówczas o rekordowym dofinansowaniu, które otrzyma Miasto i Gmina Myślenice. Rekordowe, ponieważ najwyższe spośród wszystkich gmin w powiecie myślenickim.

Celem dotacji jest pomoc samorządom w całej Polsce przy realizacji swoich inwestycji. Dofinansowanie ma również za zadanie ponowne uruchomienie gospodarki, która ucierpiała podczas pandemii koronawirusa.

- To dobre informacje dla mieszkańców naszej gminy oraz konkretny zastrzyk finansowy, który zgodnie z założeniami Funduszu Inicjatyw Samorządowych możemy przekazać na dowolny cel. Te środki zapewnią nam wkład własny do inwestycji potrzebnych do realizacji zarówno mieszkańcom Myślenic jak i terenów wiejskich w Gminie Myślenice. Myślę, że część przeznaczymy na budowę chodników, Przedszkola Samorządowego w Jaworniku, czy też na inne inwestycje w szkołach, czy przedszkolach. Cieszę się, że to kwota rekordowa w skali całego Powiatu i wspólnie z radnymi klubu Prawa i Sprawiedliwości zastanowimy się na co konkretnie te środki przeznaczyć, aby mogły poprawić standard życia mieszkańców i były jednocześnie kołem zamachowym dla rozruszania gospodarki, co jest głównym celem rządowego programu – dodał Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

inf. i foto: myslenice.pl

Myślenice - najnowsze informacje