środa, 27 stycznia 2021 13:15

Gmina Niedźwiedź planuje rozbudowę ośrodka zdrowia. Szuka najemców

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Niedźwiedź planuje rozbudowę ośrodka zdrowia. Szuka najemców

Gmina Niedźwiedź zaprezentowała wizualizację ośrodka zdrowia w Porębie Wielkiej, który ma przejść gruntowną modernizację. Rozbudowany zostanie do łącznej powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych. Samorząd szuka najemców.

Gmina Niedźwiedź planuje rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Porębie Wielkiej o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1000 m2 (piwnica, parter, piętro i poddasze) z przeznaczeniem na prowadzenie działalności w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych.

Na poziomie piwnicy znajdą się pomieszczenia do rehabilitacji, pomieszczenia socjalne i sanitariaty oraz magazyny. Poziom parteru podzielono na dwie strefy. W pierwszej znajdzie się pediatria: część dla dzieci zdrowych oraz chorych (posiadająca osobne wejścia) , poczekalnie, sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych, recepcje, gabinety, pokój dla pielęgniarek, separatka. W drugiej apteka (jako samodzielny lokal o powierzchni użytkowej ok. 82,0m2 z przeznaczeniem na prowadzenie apteki ogólnodostępnej), gabinet, pokój pielęgniarek oraz toalety ogólnodostępne.

Limanowa: Siłownia zapowiada otwarcie. Ćwiczyć będą mogły osoby zapisane do kadry narodowej w przeciąganiu liny
Jedna z siłowni na Limanowszczyźnie, wraz z początkiem lutego wznowi [/informacje/koronawirus] działalność. Ćwiczyć będą mogły osoby zapisane do kadry narodowej w … przeciąganiu liny. - Mamy dla Was dobrą wiadomość. Nasz Klub [/informacje/limanowa] został zrzeszony w Polskim Związku Przeciągania Li…

Na poziomie piętra zaplanowano gabinety lekarskie (POZ, stomatologia, ginekologia, chirurgia oraz inne) i sanitariaty ogólnodostępne.

- W Ośrodku Zdrowia wymagane jest prowadzenie podstawowych usług medycznych na podstawie umowy z NFZ (usługi obowiązkowe, nieodpłatne) tj. lekarz rodzinny, pediatra, stomatologia, pielęgniarka. Mile widziane jest świadczenie dodatkowych usług medycznych – informują władze gminy. - Podmioty zainteresowane współpracą w zakresie wynajmu obiektu/ gabinetów/ lokali prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Niedźwiedź.

inf./fot. Gmina Niedźwiedź

Limanowa - najnowsze informacje