środa, 24 kwietnia 2024 12:07

Gmina Spytkowice będzie miała nowego wójta. Krzysztof Byrski wygrywa wybory

Autor Katarzyna Jamróz
Gmina Spytkowice będzie miała nowego wójta. Krzysztof Byrski wygrywa wybory

Od maja gmina Spytkowice będzie miała nowego wójta. Krzysztof Byrski zwyciężył w drugiej turze wyborów samorządowych. Co ciekawe, 39-latek pełnił przez jakiś czas obowiązki ówczesnego włodarza gminy, po tym, jak ten został posłem.

Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą drugą turę wyborów samorządowych, którą w minioną niedzielę (21 kwietnia) przeprowadzono na terenie gminy Spytkowice, wygrał Krzysztof Byrski. 39-latek zdobył 51,19 proc. poparcia. Z kolei jego konkurent, Marek Gajowy, uzyskał 48,81 proc. głosów.

"By łączyć, nie dzielić"

Po ogłoszeniu wyników nowo wybrany wójt zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych do mieszkańców gminy. – Bardzo dziękuję Państwu za każdy oddany na mnie głos w wyborach na wójta gminy Spytkowice. Dziękuję kontrkandydatom Markowi Gajowemu i Mateuszowi Przejczowskiemu. Dziękuję Państwu za zaufanie, będę miał zaszczyt sprawować tę funkcję przez 5 lat. Chcę być otwarty na Was, obiecuję współpracę i merytoryczną dyskusję z Radą Gminy Spytkowice. Moi drodzy, to dzięki wam stoimy przed szansą spokojnej, aktywnej pracy na rzecz naszej gminy Spytkowice - wspólnoty mieszkańców. "Razem dla gminy! By łączyć, nie dzielić" – czytamy w opublikowanym na Facebooku poście.

DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ !!!!!!! ❤️ Szanowni Mieszkańcy Gminy Spytkowice! ​Bardzo dziękuję Państwu za każdy oddany...

Opublikowany przez Krzysztofa Byrskiego Niedziela, 21 kwietnia 2024

"Dziękuję Wam za poświęcony czas"

Swoim wyborcom podziękował również Marek Gajowy, który w drugiej turze wyborów zdobył 2 179 głosów. – Chciałbym z całego serca podziękować serdecznie wszystkim Państwu, jak i każdemu z osobna za wczorajszy poświęcony czas, przybycie do Urn Wyborczych i oddania na mnie głosu. Mimo iż nie udało mi się objąć i kontynuować na kolejne 5 lat funkcji Wójta, to jestem wdzięczny za ten czas. Za mnóstwo życzeń powodzenia, słów wsparcia, za każdą uściśniętą dłoń, za możliwość poznania Państwa przy tym poznania Państwa potrzeb, za każdy uśmiech. Dziękuję serdecznie! Gratuluję wygranej mojemu kontrkandydatowi Krzysztofowi Byrskiemu. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mojemu całemu Nasza Wspólnota-Komitet Wyborczy Wyborców, za to, że mogłem Was poznać, że wierzyliście we mnie do samego końca, za ogromną wykonaną pracę związaną z Kampanią Wyborczą i tytaniczną pomoc. Gratuluję jeszcze raz wszystkim Radnym, którzy kandydowali i tym, którzy dostali się do Rady Gminy z Naszego Komitetu, jesteście wielcy! Każdy z Was jest inny, a przy tym każdy wyjątkowy, ale najważniejsze jest to, że wszyscy walczycie o dobro dla mieszkańców i naszej Gminy, bez względu na poglądy polityczne. Dziękuję Wam za ten cały poświęcony czas – czytamy w opublikowanym na Facebooku poście.

Drodzy Mieszkańcy 🫶 Chciałbym z całego serca podziękować serdecznie wszystkim Państwu jak i każdemu z osobna za wczorajszy poświęcony czas, przybycie do Urn Wyborczych i oddania na mnie głosu. Mimo, iż nie udało mi się objąć i kontynuować na kolejne 5 lat funkcji Wójta, to jestem wdzięczny za ten czas. Za mnóstwo życzeń powodzenia, słów wsparcia, za każdą uściśniętą dłoń, za możliwość poznania Państwa przy tym poznania Państwa potrzeb, za każdy uśmiech. Dziękuję serdecznie! Gratuluję wygranej mojemu kontrkandydatowi Krzysztofowi Byrskiemu. 👏 Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mojemu całemu Nasza Wspólnota - Komitet Wyborczy Wyborców, za to, że mogłem Was poznać, że wierzyliście we mnie do samego końca, za ogromną wykonaną pracę związaną z Kampanią Wyborczą i tytaniczną pomoc. Gratuluję jeszcze raz wszystkim Radnym, którzy kandydowali i tym, którzy dostali się do Rady Gminy z Naszego Komitetu, jesteście wielcy! Każdy z Was jest inny, a przy tym każdy wyjątkowy, ale najważniejsze jest to, że wszyscy walczycie o dobro dla Mieszkańców i Naszej Gminy, bez względu na poglądy polityczne. 👏🤝💪 Dziękuję Wam za ten cały poświęcony czas! Podziękowania kieruję również do moich kochanych rodziców i najbliższych za to, że wspieracie mnie zawsze w każdej podejmowanej przeze mnie decyzji, w każdych nowych pomysłach zawsze stoicie za mną murem, doradzacie i dodajecie otuchy. ❤️ Dziękuję serdecznie również 3 obwodom, w których zagłosowali Państwo na mnie, dzięki czemu miałem przewagę głosów, jesteście niezastąpieni moja wdzięczność za Państwa serdeczność, wiarę we mnie oraz docenienie mojej osoby, a także starań i zaufania mi jest nieoceniona. Dobrze mieć takich ludzi wokół Siebie! 🤝👏 DZIĘKUJĘ WAM! Szkoła nr 1 w Spytkowicach - 50.08 % Szkoła nr 2 w Spytkowicach - 57,63 % Miejsce - 67,32 % Ale również dziękuję bardzo Drodzy Mieszkańcy i Wam z reszty obwodów gdzie miałem mniejsze poparcie, a mimo wszystko była część tych z Państwa, którzy wierzyli we mnie i chcieli mieć mnie jako włodarza Gminy na kolejne lata, jestem dozgonnie wdzięczny! 🫶🤝 Marek Gajowy 2179 —— 48,81% Krzysztof Byrski 2285 —— 51,19% 3 obwody z przewagą M. Gajowego: Szkoła nr 1 w Spytkowicach - 50.08 % Szkoła nr 2 w Spytkowicach - 57,63 % Miejsce - 67,32 % 3 obwody z przewagą K. Byrskiego: Bachowice - 43,91 % Ryczow - 44,46 % Półwieś - 38,12%

Opublikowany przez Marka Gajowego Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Fot. Ilustracyjne/Mateusz Łysik/Screen z Facebooka

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka