czwartek, 12 listopada 2020 14:03

Gmina Trzebinia sfinansuje zakup urządzeń do tlenoterapi

Autor Wiktoria Mitura
Gmina Trzebinia sfinansuje zakup urządzeń do tlenoterapi

Gmina Trzebinia przekaże pieniądze na zakup sprzętu do wysokoprzepływowej tlenoterapii Szpitalowi Powiatowemu w Chrzanowie Urządzenia będą wykorzystywane m.in. do ratowania chorych na COVID-19.

Decyzję o udzieleniu pomocy finansowej radni podjęli na wniosek burmistrza Jarosława Okoczuka. Na zakup sprzętu gmina przeznaczy 42 tys. złotych.

- W tych trudnych czasach trzeba być solidarnym. Dlatego wspólnie z burmistrzami pozostałych gmin w powiecie oraz wójtem kolejny raz postanowiłem pomóc szpitalowi – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Wcześniej gmina dofinansowała zakup sprzętu do szpitalnego laboratorium, gdzie wykonywane są badania na koronawirusa oraz sprzętu do badania układu oddechowego (EBUS).

- Dziękuję za dotychczasowe wsparcie. Na Trzebinię zawsze można liczyć. Początkowo była mowa, że w naszym szpitalu ma być 20 łózek covidowych. Aktualnie ich liczba wzrosła do 101. Kolejne będziemy dokładać. Stąd też nasza prośba o pomoc w zakupie urządzeń, które są wykorzystywane do ratowania chorych na COVID-19 – podkreśla Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i dodaje, że po zakończeniu pandemii, urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii zostaną w chrzanowskiej lecznicy i będą służyć do leczenia chorób płuc.

info i foto: UM Trzebinia

koronawirus najnowsze informacje

Chrzanów - najnowsze informacje