wtorek, 27 października 2020 14:23

Gmina Tuchów: Chwile nieuwagi mogły doprowadzić do tragedii. 70-latek przygnieciony przez traktor

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Tuchów: Chwile nieuwagi mogły doprowadzić do tragedii. 70-latek przygnieciony przez traktor

Chwile strachu przeżył 70-letni mieszkaniec Dąbrówki Tuchowskiej. Podczas naprawy uszkodzonego koła został przygnieciony przez swój traktor.

Do groźnej sytuacji doszło w sobotnie popołudnie (24 października) w Dąbrówce Tuchowskiej. Traktorzysta jechał pojazdem, ciągnąc za sobą przyczepę. W pewnym momencie zauważył, iż istnieje konieczność naprawy jednego z uszkodzonych kół. Zatrzymał pojazd i zabrał się do pracy. Niestety, nie zabezpieczył właściwie pojazdu i obciążonej przyczepy. Gdy znalazł się pomiędzy zestawem, ten niespodziewanie stoczył się na nierówności terenu i przycisnął mężczyznę, uniemożliwiając wydostanie się z pułapki.

Na miejsce zostali wezwali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez traktor.

Służby, które przybyły na miejsce szybko uwolniły wystraszonego kierowcę, który został zakleszczony, na szczęście, jedynie swoją koszulą do elementów traktora. Mężczyzna praktycznie bez najmniejszym obrażeń został uwolniony, a o jakim szczęściu może mówić, wie zapewne jedynie on sam.

-Nam pozostaje ponowić apel do osób wykonujących prace polowe oraz przy maszynach rolniczych o stosowanie zasady ograniczonego zaufania i zawsze zabezpieczanie wszystkich maszyn przed przystąpieniem przy nich do pracy. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie - apelują Policjanci.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje