środa, 19 czerwca 2019 15:20

Gołcza. Seniorzy i juniorzy udali się z wizytą do Koziołka Matołka

Autor Mirosław Haładyj
Gołcza. Seniorzy i juniorzy udali się z wizytą do Koziołka Matołka

7 czerwca uczniowie klasy II SP w Gołczy wraz z dziadkami oraz kilkoro seniorów z Klubu Senior+ w Mostku wyruszyli na spotkanie z legendarnym Koziołkiem Matołkiem.

Zwiedzanie rozpoczęto od parku otaczającego bajkowe muzeum. Wśród bogatej roślinności, kryły się postacie znane z bajek i miejsca, gdzie można odpocząć z książką. Nie mogło też zabraknąć stada żywych koziołków, które nieustannie domagały się uwagi.

Kolejnym punktem była wizyta w Bajkowym Świecie – magicznej krainie, która jest połączeniem niezwykłego muzeum z interaktywna wystawą. Można było zobaczyć tam prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa, przejechać się pociągiem, który leci w kosmos, a także zanurza się w morską głębinę, posłuchać bicia serca smoka i bajek opowiadanych przez kwiaty w magicznym ogrodzie.

Uczestnicy podzielani na trzy drużyny wędrując przez magiczną krainę wykonywali przeróżne zadania i rozwiązywali zagadki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło szukanie klucza otwierającego przejście w grocie trolla, przejażdżka magiczną kolejką i biblioteka z czytelnią na wieży.

Wycieczka zakończyła się na posiłku w Nowym Korczynie w posiadającej tytuł pizzerii roku.


Europejskie Centrum Bajki zachwyciło dzieci, a także seniorów, którzy na nowo mogli odkryć w sobie dziecko. Wycieczka odbył się w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.


Fot. i inf.: BiOAK Gminy Gołcza

Miechów - najnowsze informacje