sobota, 2 grudnia 2023 10:50

Gorliccy policjanci oddali krew dla potrzebujących

Autor Patryk Trzaska
Gorliccy policjanci oddali krew dla potrzebujących

W czwartek (30 listopada) z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach w ramach akcji „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji” odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Funkcjonariusze oddawali to, co najcenniejsze dla ratowania ludzkiego życia.

To już trzecia w tym roku akcja zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. W czasie każdej z tych akcji pozyskano po kilkanaście litrów krwi.

Każdego dnia krew ratuje ludzkie życie i jest niezwykle istotna dla poszkodowanych w wypadkach drogowych, osób przewlekle chorych i innych, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują tego cennego daru.

30 listopada od wczesnych godzin rannych do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach, zgłaszały się osoby chcące podzielić się tym życiodajnym płynem. Byli to zarówno funkcjonariusze, jak i sympatycy gorlickiego policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Do akcji przystąpiło 30 osób, z tego 28 osób oddało krew, co łącznie dało 12,6 litra krwi.

inf./fot. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka