czwartek, 4 lutego 2021 12:08

Gorlice: Kurier oszustów „na wnuczka” zatrzymany!

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice: Kurier oszustów „na wnuczka” zatrzymany!

Gorliccy kryminalni zatrzymali 19-latka, który odbierał pieniądze od seniorów oszukanych w ostatnich dniach metodą "na wnuczka". Seniorzy z powiatu gorlickiego przekazali mężczyźnie łącznie ponad 110 tys. złotych!

W ostatnim tygodniu stycznia u mieszkańców powiatu gorlickiego rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy chcieli wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka" lub "na córkę". Gorliccy policjanci każdego dnia otrzymywali kilkanaście zgłoszeń. Większość osób zorientowała się, że to próba wyłudzenia pieniędzy i przerywała połączenia. Niestety ofiarą oszustów padło trzech mieszkańców powiatu, którzy łącznie przekazali oszustom ponad 110 tys. złotych.

Producenci odzieży na krawędzi. „Nie mamy perspektywy, nie wiemy co będziemy robili jutro”
Zamknięte restauracje to brak wesel. Brak wesel to strata wielu kolejnych przedsiębiorców. Łańcuch ciągnie za sobą kolejne branże, o których problemach nie mówi się głośno. Jedną z takich branż jest produkcja odzieży. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że nie wiedzą, czy przetrwają do wiosny. - Pr…

- Wytężona praca gorlickich kryminalnych pozwoliła bardzo szybko wytypować osobę, która odbierała pieniądze od oszukanych seniorów. W ostatnią sobotę (30.01) policjanci udali się do gminy Grybów, gdzie zatrzymali 19-latka podejrzewanego o udział w przestępczym procederze - tłumaczy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy gorlickiej policji. - W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do odbioru „przesyłek” od gorlickich seniorów tłumacząc, że nie zdawał sobie sprawy z udziału w przestępstwie.

W poniedziałek (01.02) na wniosek prokuratora gorlicki sąd zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za udział w oszustwach grozi mu nawet 8 lat więzienia.

fot. KPP Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje