poniedziałek, 6 maja 2019 20:19

Gorlice: Zlot klasyków za nami. Które pojazdy otrzymały nagrody?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gorlice: Zlot klasyków za nami. Które pojazdy otrzymały nagrody?

Klasyczna Gorlicka Majówka ściągnęła do miasta 70 ekip, które mimo deszczowej pogody pojawiły się na parkingu pod halą OSIR w Gorlicach. Atrakcji nie brakowało.

Po pokazie ratownictwa drogowego, przygotowanym przez strażaków z PSP Gorlice, o godzinie 13:00 kierowcy klasyków przejechali w kolumnie do Biecza (gdzie odwiedzili muzeum i mieli okazję porozmawiać z etatowym katem), a następnie powrócili do Gorlic. Zlot zakończył się w Pałacu Długoszów w Siarach, gdzie wręczono nagrody.

Nagroda Burmistrza Miasta Gorlice powędrowała do właściciela Volkswagena T3 1992 roku, Pawła Boczonia.

Jako Najciekawsze pojazdy zlotu wybrano trzy – były to: Ford Taurus 1971 (Przemysław Rąpała), Simca Aronde 1958 (Szymon Mazur) i Citroen 2CV 1964 (Jean-Luc Maciula).

Nagrodę dla Najciekawszego pojazdu KDL otrzymała Łada 2107 (1988), której właścicielem jest Arkadiusz Ulaszek. Najciekawszym pojazdem PRL został Fiat 125p (1970) – właściciel: Jan Ulaszek. Najciekawszym pojazdem USA wybrano Buicka Lesabre (1968) Sławomira Czekaja.

Klasyczna Gorlicka Majówka ściągnęła do miasta także miłośników jednośladów. Najciekawszym motocyklem zlotu wybrano BMW z 1977 roku – motocykl należący do Łukasza Proroka.

Jako ciekawostkę możemy też podać, że najstarszym uczestnikiem zlotu był Julian Woźniak (86 lat), a najmłodszym – Antoś Trybus (roczek).

Gorlice - najnowsze informacje