poniedziałek, 4 lipca 2022 09:14

Gorlicki szpital w ogniu. Na szczęście to tylko ćwiczenia

Autor Patryk Trzaska
Gorlicki szpital w ogniu. Na szczęście to tylko ćwiczenia

W dniach 28-30.06 w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach odbyły się specjalne ćwiczenia strażaków. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w warunkach pozorowanego pożaru szpitalu.

Ćwiczenia odbyły się na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Strażacy mieli za zadanie ugasić pożar oraz ewakuować dwie poszkodowane osoby. Pierwszą z nich na desce ortopedycznej z kardiomonitorem przenośnym, butlą z tlenem i pompą infuzyjną po klatce schodowej w bezpieczne miejsce. Druga z poszkodowanych osób miała być nieprzytomna i bez funkcji życiowych, a strażacy mieli ją wydostać na desce ortopedycznej przy użyciu podnośnika SH-24.

Podczas pozorowanej akcji ratowniczo-gaśniczej przećwiczono współpracę personelu medycznego ze strażakami uczestniczącymi w ćwiczeniach. W ramach ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem w tym drogami pożarowymi, zaopatrzeniem wodnym, miejscami umożliwiającymi swobodne rozstawienie podnośnika SH-24.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z JRG w Gorlicach, druhowie z OSP: Bobowa, Brunary, Dominikowice, Ropa, Szalowa oraz kierownictwo szpitala wraz z personelem Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach.

inf. Komenda Państwowa Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach

fot.  fb. Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach

Gorlice - najnowsze informacje