wtorek, 17 maja 2022 12:14

Gródek: Po zderzeniu z mercedesem, dachował i wylądował w przydrożnym rowie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Gródek: Po zderzeniu z mercedesem, dachował i wylądował w przydrożnym rowie

16 maja o godzinie 14:27 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Gródek zostały wezwane do działań w Gródku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 28 doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj. Mercedes GLC200 oraz Ford Fiesta. Samochodami podróżowały trzy osoby. Na miejscu zdarzenia była karetka pogotowia, której ratownicy opiekowali się kierowcą forda. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Z forda nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Jezdnia częściowo była zablokowana przez mercedesa. Ford znajdował się na dachu w przydrożnym rowie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W celu ograniczenia wycieków oraz rozłączenia akumulatora postawiono samochód marki Ford na koła przy pomocy wyciągarki samochodowej. Kierowano ruchem w miejscu zdarzenia. Następnie dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz rozłączono akumulator w uszkodzonym fordzie. Na tym działania strażaków zostały zakończone.

Na miejscu zdarzenia pozostała policja w celu wyjaśnienia jego przyczyn i okoliczności.

Inf. i ifoto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje