niedziela, 15 marca 2020 16:22, aktualizacja 6 lat temu

Grupa Azoty przekaże 3 mln zł na walkę z koronawirusem

💬Komentarze
Grupa Azoty przekaże 3 mln zł na walkę z koronawirusem

Każda z kluczowych spółek Grupy Azoty przeznaczy po 750 tys. zł darowizny na rzecz instytucji i jednostek działających w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej - COVID-19. Zarządy i Rady Nadzorcze spółek: Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A .podjęły już stosowne uchwały.

Każda ze spółek przekaże po 750 tys. zł szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym zlokalizowanym przede wszystkim w regionach swojej działalności. Darowizny mogą mieć charakter pieniężny i rzeczowy. Te ostatnie obejmą m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne. Są już prowadzone rozmowy z pierwszymi beneficjentami.

- Bardzo poważnie podchodzimy do zagrożenia związanego z koronawirusem. W Grupie Azoty działają procedury gwarantujące natychmiastową reakcję właściwych służb, ale wydaliśmy dodatkowe zalecenia dotyczące ograniczenia ryzyka dla naszych pracowników. Rozumiemy powagę sytuacji i wspieramy wysiłki rządu, władz lokalnych, i wszystkich służb zaangażowanych w walkę o powstrzymanie epidemii. To wielki wysiłek całego państwa i wszystkich obywateli, i każdy musi pomagać na miarę swoich możliwości. Dlatego w zupełnie nadzwyczajnym trybie uzyskaliśmy wszystkie zgody korporacyjne, aby darowizny mogły trafić jak najszybciej do potrzebujących. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o utworzeniu centralnych szpitali zakaźnych w Puławach, Kędzierzynie, Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szczecinie, czyli praktycznie w miejscowościach, które są siedzibami lub znajdują się w pobliżu naszych głównych Spółek. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z tymi szpitalami, z którymi określamy dodatkowe ich potrzeby, które w miarę możliwości zostaną również sfinansowane przez Grupę Azoty– powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Głosowanie Zarządów i Rad Nadzorczych spółek Grupy Azoty w sprawie uchwał związanych z darowiznami zostało przeprowadzone w dniach 14 i 15 marca w trybie obiegowym, z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

zobacz też:

Milion złotych na walkę z koronawirusem. Przedsiębiorcy i fundacje włączają się do akcji
Bytomska spółka Agata Meble zadeklarowała, że przekaże milion złotych na walkę zepidemią. Do pomocy włączają się kolejne przedsiębiorstwa. 500 tys. zł chcezebrać Fundacja Onko Rejs, które na co dzień działa na rzecz osóbonkologicznych. Agata S.A. zdecydowała o przekazaniu 1 000 000 zł służbie z…
koronawirus najnowsze informacje
Obserwuj nas w Google News

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka