sobota, 12 września 2020 07:29

Holandia wygrywa pierwszy etap ORLEN Wyścigu Narodów

Autor Głos 24
Holandia wygrywa pierwszy etap ORLEN Wyścigu Narodów

Reprezentacja Holandii wygrała pierwszy etap ORLEN  Wyścig Narodów UCI Nations Cup U23 – drużynową jazdę na czas. Podium  uzupełniły drużyn Szwajcarii i Niemiec. Polscy kolarze zajęli piąte  miejsce. Zawody rozgrywane są w Rzeszowie, w niedzielę odbędzie się  drugi etap – wyścig ze startu wspólnego.

Drużynowa  jazda na czas rozpoczęła w sobotę rywalizację w ORLEN Wyścigu Narodów,  zawodach należących do cyklu UCI Nations Cup U23 dla najbardziej  utalentowanych młodzieżowców. Na starcie pojawiło się trzynaście  reprezentacji, w tym Biało-Czerwoni w składzie Filip Maciejuk, Adam Kuś,  Bartosz Rudyk i Damian Bieniek. Pierwszego dnia kolarze walczyli na  27-kilometrowej trasie prowadzącej przez ulice Rzeszowa. Wygrali  Holendrzy uzyskując czas 32.04 przed Szwajcarami i Niemcami. Czwarte  miejsce zajęła Estonia, a piąte Polska.

W  niedzielę zostanie rozegrany drugi, decydujący etap – wyścig ze startu  wspólnego. Kolarze ponownie będą ścigać się 27-kilometrowej rundzie, ale  pokonają ją pięciokrotnie. Sponsorem tytularnym wyścigu jest PKN ORLEN.

Daan Hoole, Holandia: Jestem  bardzo szczęśliwy, to była niemal perfekcyjna czasówka w naszym  wykonaniu. Na to zwycięstwo zapracowała cała drużyna. Trasa bardzo  ciekawa, niezbyt trudna, za to szybka. Trzeba uważać na wzniesieniu,  żeby stracić szybkości. Jutro na pewno nie będzie łatwo, ale mamy  mocnych zawodników i jestem dobrej myśli.

Damian Bieniek, Polska: Uważam,  że jak na nasze warunki – a brakowało dwóch zawodników – pojechaliśmy  bardzo dobrze. Wcześniej w takim składzie nie startowaliśmy, więc jestem  zadowolony. Mogliśmy nieco lepiej rozegrać podjazd, ale generalnie było  w miarę ok. Niedzielny etap może potoczyć się bardzo różnie, Holandia  wygląda na bardzo silną drużynę.

Tomasz Kiendyś, trener Reprezentacji Polski: Wszyscy  pojechali rewelacyjnie czasówkę. Na pewno kilka rzeczy można poprawić,  ale generalnie jest progres i jestem zadowolony. W niedzielę na pewno  będzie szybko, bo to jest dość krótki etap, więc powinna być dynamiczna  walka.

Sport

Sport - najnowsze informacje