piątek, 21 lutego 2020 13:45

II Quest "Wspomnienie Bitwy Miechowskiej. Która ze szkół zdobyła Puchar Burmistrza?

Autor Mirosław Haładyj
II Quest "Wspomnienie Bitwy Miechowskiej. Która ze szkół zdobyła Puchar Burmistrza?

14 lutego odbył się II Quest "Wspomnienie Bitwy Miechowskiej, który wyłania wśród gminnych szkół zdobywcę przechodniego Pucharu Burmistrza Miechowa.

Punktualnie o godzinie 9:00 z punktu początkowego Questu ruszyły kolejno drużyny szkół z Pojałowic, Jaksic, Pstroszyc, miechowskiej Dwójki i Bukowskiej Woli pod czujnym okiem wychowawców.

Posługując się ulotką questową lub aplikacją mobilną "Questy - Wyprawy Odkrywców" punkt po punkcie należało wykazać się spostrzegawczością, inteligencją i sprytem aby zdobyć litery tworzące ostateczne hasło, a  tym samym zapoznawać się z miejscami związanymi z bitwą.

Po zakończeniu trasy questowej drużyny przystąpiły do testu wiedzy o Bitwie Miechowskiej i Powstaniu Styczniowym.
Rozgrywka zakończyła się wyłonieniem aż 4 drużyn z maksymalną liczbą punktów. Wobec powyższego konieczna była dogrywka, która ostatecznie wyłoniła zwycięską grupę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie pod batutą Tomasza Durłaka, tak więc puchar pozostaje na kolejny rok w "dwójce".

Nie obyło się również  bez słodkiego, bitewnego poczęstunku w postaci pączków dla strudzonych odkrywców historii. Warto dodać, iż przez cały rok wszyscy uczestnicy questu po przejściu  jego trasy i zdobyciu hasła zdobywają możliwość darmowego zwiedzania wystawy poświęconej Powstaniu Styczniowemu będącej stałą ekspozycją miechowskiego muzeum.

Kolejną edycję Questu przygotowali historycy szkół w Bukowskiej Woli - Jadwiga Gładyszowska Tomczyk i Pojałowic - Michalina Ławik oraz Marcin Florek z Muzeum Ziemi Miechowskiej.

Fot. i inf.: UM Miechów

Miechów - najnowsze informacje