czwartek, 21 października 2021 08:24

Ile szkół pracuje w formie zdalnej? Są najnowsze dane MEiN

Autor Aleksandra Tokarz
Ile szkół pracuje w formie zdalnej? Są najnowsze dane MEiN

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało najnowsze dane, które obrazują jak wiele szkół pracuje obecnie w formie zdalnej. Jak wynika z przekazanych informacji uczniowie z ponad 40 placówek nie uczą się w szkołach.

Zdalna nauka w placówkach edukacyjnych wprowadzana jest w momencie, kiedy liczba nowych zakażeń koronawirusem uniemożliwia prowadzenie zajęć stacjonarnych. W razie stwierdzenia zakażenia  COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Jak wynika z najnowszych informacji, przekazanych przez MEiN 99,4 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 95,5 proc. szkół podstawowych i 95,9 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w środę w trybie stacjonarnym.

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w środę pracowało 15 341 placówek wychowania przedszkolnego, co stanowi 99,4 proc. wszystkich. 10 przedszkoli pracowało zdalnie, zaś 84 w trybie mieszanym.

Funkcjonowanie przedszkoli / fot. MEiN

W środę stacjonarnie pracowało także 13 747 szkół podstawowych, czyli 95,5 proc. wszystkich. Zdalnie pracowały 24 szkoły podstawowe. W trybie mieszanym pracowało 617 szkół podstawowych.

Funkcjonowanie szkół podstawowych / fot. MEiN

W środę stacjonarnie pracowało 7 488 szkół ponadpodstawowych, czyli 95,9 proc. Zdalnie pracowało 7 szkół ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowało 317 szkół ponadpodstawowych.

Funkcjonowanie szkół ponadpodstawowych / fot. MEiN

Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje