piątek, 17 września 2021 06:42

"Armagedon". Po nocy straty liczy Limanowszczyzna. IMGW wciąż ostrzega

Autor Aleksandra Tokarz
"Armagedon". Po nocy straty liczy Limanowszczyzna. IMGW wciąż ostrzega

Poranek rozpoczął się pochmurnie w znacznej części Polski. Na południu padać zaczęło już wieczorem. Synoptycy wydali alerty dla ośmiu województw. Intensywne opady już doprowadziły do licznych podtopień.

- W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, na zachodzie i południowym wschodzie, możliwe burze. Na południowym wschodzie sumy opadów do 30 mm. Temperatura od 13°C na Suwalszczyźnie  do 20°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni - informuje IMGW.

Obowiązują ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 40 mm do 60 mm.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 4 do 15. Niestety, niebezpiecznie było już wczorajszego wieczoru. Po ulewach szczególnie ucierpiała miejscowość Zbludza na Limanowszczyźnie, gdzie zatkane przepusty sprawiły, że woda zaczęła wylewać się na ulice. Doszło do podtopienia posesji i piwnic w kilkudziesięciu budynkach.

- Kilkanaście minut przed 18:00 zostaliśmy wezwani do usuwania skutków gwałtownych opadów w Zbludzy. Wezbrane potoki zalały drogę powiatową, wiele posesji oraz budynków mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy wykonywali wały powodziowe, aby uniemożliwić wdarcie się wody do budynków oraz wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń. Działania zakończono kilka minut przed godziną 22:00 - relacjonują strażacy z OSP Zbludza.

- Armagedon. Powtórka z niedzieli - komentuje na Facebooku Hilary Milewski Przewodniczący Rady Gminy Kamienica.

Armagedon. Powtórka z niedzieli

Opublikowany przez Hilarego Majewskiego Czwartek, 16 września 2021

Limanowa - najnowsze informacje