czwartek, 19 sierpnia 2021 08:15

IMGW ostrzega. W tych rejonach możliwe burze i silne opady deszczu

Autor Aleksandra Tokarz
IMGW ostrzega. W tych rejonach możliwe burze i silne opady deszczu

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i silnym deszczem. To dotyczy północy województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiać może nawet w porywach do 80 km/h. Najładniej będzie dziś na południowym wschodzie.

Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczy powiatów słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego i puckiego. Alert II stopnia przestrzega przed silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie I stopnia, także przed burzami i silnym deszczem, wydano dla powiatów sławieńskiego, koszalińskiego i miasta Koszalin.

Tymczasem na pozostałym obszarze kraju spodziewane jest zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Po chłodnej nocy czeka nas więc pochmurny dzień.

Najładniej będzie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północy i w rejonach podgórskich do 24 st. C na południowym wschodzie. Wiatr na północy w porywach do 60 km/h, nad morzem do 90 km/h.

Słonecznie zapowiada się jednak najbliższy weekend. Co prawda lokalnie mogą pojawić się opady, jednak nie powinny one być intensywne. Zacznie się ocieplać – w piątek na południowym zachodzie możliwe nawet 25 st. C. W weekend w regionach północnych oraz północno-wschodnich będzie najchłodniej - od 18 do 20 st. C, jednak im dalej na południowy zachód, tym będzie cieplej - od 23 do 26 st. C.

fot. ilustracyjne/unsplash

Małopolska - najnowsze informacje