środa, 27 stycznia 2021 14:14

Jak dla mieszkańca Wieliczki skończył się nocny rajd pod wpływem narkotyków?

Autor Mirosław Haładyj
Jak dla mieszkańca Wieliczki skończył się nocny rajd pod wpływem narkotyków?

Policjanci zakopiańskiej drogówki w nocy 25 stycznia zatrzymali 28-latka z Wieliczki, który „pomylił” publiczną drogę z torem wyścigowym. Kierowca BMW stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem narkotyków, a pojazd odholowano. Drogówka zapowiada kolejne kontrole na drodze O. Balzera!

Zakopiańska drogówka, odpowiadając na interwencje mieszkańców osiedla Jaszczurówka w Zakopanem, nasiliła kontrole w tym rejonie. Efektem działań podjętych w nocy 25 stycznia jest zatrzymanie 28-latka z Wieliczki, który po 23:00 urządził sobie rajdy na górskim odcinku drogi O. Balzera prowadzącej z Zakopanego w stronę Morskiego Oka.

Chwilę później podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pod wpływem narkotyków. Jego pojazd został odholowany, a kierowca trafił do zakopiańskiej jednostki. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego sprawa zostanie skierowana do Sądu. Drogówka zapowiada wzmożone kontrole na drodze O. Balzera.

– Za jazdę po alkoholu lub podobnie działającego środka kierowcy może grozić kara do dwóch lat w więzieniu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terytorium Polski

– przypomina zakopiańska policja.

Inf. i foto: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje