poniedziałek, 10 stycznia 2022 10:48

Jak kupić dobry, workowany ekogroszek? Poradnik

Autor Artykuł sponsorowany
Jak kupić dobry, workowany ekogroszek? Poradnik

Ekogroszek workowany to o wiele lepszy wybór niż ekogroszek składowany luzem. Chociaż cena tego drugiego może być atrakcyjniejsza, już sama jakość będzie pozostawiać wiele do życzenia. Gdzie kupić dobry ekogroszek workowany i jaki wybrać?

Jaki ekogroszek wybrać?

Żeby kupić dobry ekogroszek workowany, trzeba znaleźć produkt o określonych parametrach. Na które cechy surowca należy zwrócić szczególną uwagę? Najważniejsza jest oczywiście kaloryczność – im będzie wyższa, tym lepiej. Przy maksymalnej temperaturze, ekogroszek niskokaloryczny będzie spalał się o wiele szybciej niż ekogroszek wysokokaloryczny. Tak więc ten drugi jest o wiele bardziej wydajny i to w niego warto inwestować. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jaki ekogroszek wybrać? Kolejne ważne parametry to zawartość siarki oraz ilość popiołu, która pozostaje po spaleniu surowca. Tak samo w pierwszym, jak i w drugim przypadku najlepiej, żeby obydwa parametry były jak najniższe. Należy jednak liczyć się z tym, że im ekogroszek będzie miał lepsze parametry, tym jego cena może być wyższa.

Gdzie kupić ekogroszek?

Ekogroszek workowany zawsze najlepiej jest kupować od sprawdzonych producentów, takich jak Najlepszyekogroszek.pl. W tej hurtowni można znaleźć ekogroszek wysokokaloryczny, o niskiej zawartości siarki i niskiej zawartości popiołu, a do tego w atrakcyjnej cenie. Uczciwi sprzedawcy, zawsze umieszczają na workach parametry surowca – w końcu nie mają nic do ukrycia. Dzięki temu, bardzo łatwo można zweryfikować, z jakiej jakości ekogroszkiem mamy do czynienia i wybrać produkt, w pełni spełniający oczekiwania. Ekogroszek workowany to o wiele lepszy wybór niż węgiel kupowany luzem. Surowiec jest składowany w workach, co pozwala zachować jego parametry w niezmienionym stanie. Inaczej jest w przypadku ekogroszku składowanego pod gołym niebem, którego kaloryczność może się zmniejszyć na skutek działania czynników atmosferycznych.

Ekogroszek workowany w dobrej cenie

Dobry ekogroszek workowany najlepiej jest kupić poza sezonem. Wszystko dlatego, że cena opału zmienia się w ciągu roku i wzrasta proporcjonalnie do zbliżającego się sezonu grzewczego. Tym samym, w sezonie grzewczym, należy spodziewać się wyższych cen za tonę ekogroszku workowanego niż decydując się na zakup tego surowca latem lub późną wiosną. Tak więc idealny moment na zakup ekogroszku to lato. Wtedy można liczyć na to, że cena dobrego ekogroszku workowanego będzie korzystniejsza niż zimą, a samego surowca będzie pod dostatkiem, bo zapotrzebowanie na węgiel jest o wiele mniejsze. Warto jednak pamiętać, że na cenę ekogroszku składa się nie tylko koszt samego surowca, ale też koszt dostawy. Bardzo często producenci oferują darmową dostawę przy zakupie określonej ilości opału.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje