wtorek, 29 grudnia 2020 09:46

Jak układać dekory w małej łazience?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak układać dekory w małej łazience?

Łazienka jest tym miejscem w każdym domu, w którym lubimy się dobrze czuć. Kojarzy się ona z relaksem po ciężkim dniu pracy, czy też powrocie z wycieczki w góry. Powinna więc sprzyjać szeroko pojmowanemu odpoczynkowi oraz odnowie biologicznej, czy też zabiegom kosmetycznym. Warto więc zainwestować w jej wygląd. Diabeł tkwi w szczegółach i czasem nawet niewielkie akcenty kolorystyczne mogą mieć duże znaczenie. Nie mówiąc już o wyposażeniu naszej łazienki w inne rozwiązania. Przed zakończeniem jej wyposażania dobrze jest się rozejrzeć oraz znaleźć takie pomysły, które odmienią to wnętrze na zawsze.

1. Dobrze dobrane dekory czynią cuda

2. Mała łazienka może zyskać w oczach

Dobrze dobrane dekory czynią cuda

Kopalnią różnych intrygujących rozwiązań, jeśli chodzi o projekty łazienek, jest niewątpliwie Internet. Na pewno bez trudu natkniemy się tam na fachowe blogi, czy też vlogi, prowadzone przez firmy albo pasjonatów i pasjonatki, które podsuną nam różne pomysły. Jednym z drobiazgów, wartych naszych oczu oraz zastanowienia się nad ich zastosowaniem w naszej łazience, są tzw. dekory. Te płytki ceramiczne różnych kształtów, rozmiarów oraz kolorów, mogą całkowicie odmienić zarówno duży salon kąpielowy, jak i maleńką łazienkę w bloku z wielkiej płyty. W polskiej rzeczywistości często to właśnie łazienki mają niewielkie gabaryty, co może mieć wpływ na ich wygląd, a i komfort korzystania z nich. Warto więc poszukać takich elementów, które powiększą optycznie nasze małe łazienki. Piękne oraz funkcjonalne dekory w Salonie Hoff, będą się do tego idealnie nadawały. Wystarczy tylko wyszukać ich witrynę internetową, by się o tym przekonać na własne oczy.

Mała łazienka może zyskać w oczach

Układanie dekorów ceramicznych w łazience, zwłaszcza tej małej, wymaga sporo wyobraźni. Nie każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Jeśli więc nie czujemy się na siłach, by temu podołać, zaufajmy sprawdzonemu architektowi wnętrz. W małej łazience liczy się zarówno kolor naszych potencjalnych dekorów, ich kształt, wielkość a także faktura. Ludzkie oko jest bardzo podatne na różnego rodzaju złudzenia optyczne. Dobrze dobrane dekory mogą pomóc nam je "oszukać". Dekory w niewielkiej łazience powinny ją zdecydowanie "powiększać". Warto więc postawić na płytki ceramiczne utrzymane w jasnych tonacjach barw oraz o błyszczącej powierzchni. W takich płytkach dobrze będzie odbijać się światło naturalne jak i sztuczne - można więc to i owo dograć odpowiednio dopasowanymi źródłami oświetleniowymi. Innym mankamentem małych łazienek mogą być ich wymiary oraz stosunek długości do szerokości. By "skrócić" zbyt długie ściany łazienki możemy zastosować dekory jasne, a na krótkich ściankach zastosować kafelki ciemniejsze oraz matowe. Jeśli nasza łazienka jest niska, zastosujmy dekory podłużne, które optycznie ją wydłużą, co spowoduje, że zyska ona więcej "powietrza". Zbyt wysokie łazienki o niewielkich rozmiarach, charakterystyczne dla starego budownictwa, możemy obniżyć poprzez poziomy pas dekorów w ciemniejszym kolorze. Takie rozwiązanie będzie powodowało, że sufit będzie stwarzał wrażenie położonego niżej niż w rzeczywistości. W małej łazience nie warto też iść w kafelki z dużymi motywami - ich zbytnie nagromadzenie na ścianach może przytłaczać i będzie optycznie pomniejszać pomieszczenie. Unikajmy też zbytniego nagromadzenia wzorów, bo to na pewno się nie przysłuży niewielkiej powierzchni. Bez względu na to, na jakie dekory ostatecznie się zdecydujemy, pamiętajmy by nasz wybór był dla nas satysfakcjonujący oraz sprawiał nam przyjemność - bez tego ani rusz.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje