czwartek, 21 grudnia 2023 09:52

Jak wybrać dobry smartwatch?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać dobry smartwatch?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który bardzo ułatwia życie. Posiada wiele praktycznych funkcji jak liczenie kroków, GPS. Polecany jest zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jak wybrać dobry smartwatch spośród tak wielu modeli dostępnych na rynku?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak dopasować smartwatch do naszych potrzeb
  • czym kierować się przy zakupie smartwatcha

Smartwatch powinien odpowiadać na nasze indywidualne potrzeby. Ilość funkcji nie powinna być dla nas najważniejsza. Nie bez znaczenia jest też długość działania baterii czy kompatybilność z naszym telefonem.

Czym jest i jak działa smartwatch?

Smartwatch to po prostu inteligentny zegarek. Łączy w sobie cechy zwykłego zegarka i smartfona. Zawiera szereg interesujących funkcji takich jak monitor snu, pulsometr, licznik spalonych kalorii, pulsoksymetr, krokomierz, barometr i wiele innych. Wiele modeli posiada również takie możliwości jak funkcja dzwonienia i możliwość odczytu wiadomości i powiadomień. Zegarek smartwatch może być połączony z naszym telefonem lub posiadać własną kartę SIM i numer telefonu.

Co powinien zawierać dobry model smartwatcha?

Jeżeli decydujemy się na zakup smartwatcha powinniśmy w pierwszej kolejności pomyśleć jakie będzie miał dla nas zastosowanie. Dla osób aktywnych fizycznie najlepsze będą zegarki sportowe. Ich funkcjonalność jest wzbogacona o wiele przydatnych dla sportowców funkcji. Potrafią one pokazywać rodzaj aktywności jaką wykonujemy, przebyty dystans, spalone kalorie, szereg parametrów naszego ciała jak puls, ciśnienie, poziom stresu czy nawet poziom cukru we krwi. Jest bardzo przydatny przy joggingu, podczas treningu na siłowni, czy w sytuacji, gdy uprawiamy pływanie. Dlatego jeżeli jesteśmy osobą aktywną, zegarek sportowy to dla nas doskonałe rozwiązanie.

Z innych atrybutów smartwatchy warte uwagi są takie parametry jak rozmiar wyświetlacza, wykonanie paska i kolor paska, system operacyjny (głównie Android lub iOS), sposób jak łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami (bluetooth, NFC, WiFi).

Dla wielu osób istotny może być ekosystem w jakim działa zegarek. Smartwatche z Androidem lepiej współpracują z innymi urządzeniami z tym systemem, a zegarki Apple (jak Apple Watch 5) z innymi urządzeniami tego producenta.

Gdzie kupić inteligentne zegarki?

Inteligentne zegarki zarówno Apple (jak Apple Watch SE 2 44mm czy Apple Watch Cellular) jak i innych producentów z łatwością kupimy zarówno w tradycyjnych dużych marketach elektronicznych jak i w sklepach internetowych. Niezależnie od tego czy kupujemy stacjonarnie czy w sklepie internetowym znanej marki, warto w razie wątpliwości poprosić o pomoc doradców klienta, którzy rozwieją nasze wątpliwości.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka