czwartek, 26 marca 2020 14:44

Jak wybrać oprogramowanie dla ubezpieczeń? Uniwersalne wskazówki

Autor Głos 24
Jak wybrać oprogramowanie dla ubezpieczeń? Uniwersalne wskazówki

Branża ubezpieczeniowa wymaga od przedsiębiorstw doskonałej organizacji, zarówno na poziomie komunikacji między pracownikami, jak i kontaktu z zewnętrznymi klientami oraz kontrahentami. Inwestycja w zaawansowane narzędzie kadrowo-płacowe może znacząco usprawnić działanie firmy.

Oprogramowanie dla ubezpieczeń usprawnia wymianę informacji

Sektor firm ubezpieczeniowych jest niezwykle rozległy. Część firm specjalizuje się w usługach dotyczących życia i zdrowia, inne skupiają na ubezpieczeniu mienia, nierzadko ściśle określonego typu. W tak silnie zróżnicowanej branży niezwykle trudno jest ustalić jeden, uniwersalny przepis na usprawnienie danego przedsiębiorstwa. Warto pamiętać jednak o kilku fundamentalnych czynnikach, w których z pewnością pomóc może oprogramowanie dla ubezpieczeń.

Usprawnij wymianę danych pomiędzy pracownikami

Systemy informatyczne dla firm, program do zarządzania Unit4

Jednym z najpopularniejszych modeli pracy firm ubezpieczeniowych jest umowny podział pracowników na sprzedawców telefonicznych, sprzedawców terenowych oraz pracowników administracyjnych. O ile obowiązki pierwszych dwóch grup są dosyć jasne, zakres pracy tych ostatnich jest ściśle uzależniony od modelu pracy danej firmy. Do ich obowiązków należeć może m.in.

wprowadzanie do systemu podpisanych przez sprzedawców umów

komunikacja z firmami, świadczącymi usługi w ramach wykupionego przez Klientów ubezpieczenia

rozpatrywanie zapytań obecnych Klientów

koordynacja pracy sprzedawców

monitorowanie stanu bieżących umów.

Przytoczona powyżej lista obowiązków wymaga od specjalistów doskonałej organizacji nie tylko własnej pracy. Muszą oni pozostać w ścisłej komunikacji ze swoimi współpracownikami, dzięki czemu są w stanie usprawnić bieżące działania i zwiększyć wydajność całego zespołu.

Rutynowe prace stają się prostsze

Do obowiązków, związanych ze specyfiką branży ubezpieczeniowej, dochodzą również obowiązki ze “zwyczajowego” zakresu pracy działu HR & Payroll, takie jak wyliczanie należnych wynagrodzeń i premii, grafiku pracy, oraz uiszczanie należności względem fiskusa czy ZUS-u. Aby czynności te przebiegały szybko i bezbłędnie, warto postawić na program, który wesprze specjalistów w codziennych pracach kadrowo-płacowych i zgromadzi kluczowe funkcjonalności w jedynym miejscu.

Komunikacja poprzez system HR przekłada się nie tylko na wygodny dostęp do bieżących informacji. Ograniczają również konieczność prowadzenia papierowej dokumentacji, przyczyniając się do usystematyzowania i uporządkowania prowadzonych działań. Zainwestuj w usługę, która zapewni Twojej administracji zupełnie nową jakość obsługi.

Oprogramowanie TETA od Unit4 wspiera dział kadr i płac na każdym etapie wykonywanych obowiązków. Opisane powyżej funkcjonalności to zaledwie wycinek możliwości systemu TETA, który można rozbudować o elementy zgodne ze specyfiką danej branży. Czas to pieniądz – zastosuj oprogramowanie dla ubezpieczeń w swoim biznesie i spraw, że codzienne obowiązki zatrudnionych specjalistów będą wykonywane szybciej i wygodniej.

Znajdziesz nas na naszej stronie: www.Unit4.com


Źródło: Systemy informatyczne dla firm, program do zarządzania Unit4

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje