piątek, 23 lipca 2021 07:28

Jak wybrać projekt małego domu?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać projekt małego domu?

Stając przed alternatywą wyboru projektu domu musimy mieć świadomość, że każdy metr kwadratowy będzie kosztował nas kilka tysięcy złotych. Dlatego jeśli marzysz o małym, przytulnym domu, wiedz, że posiadanie takowego to same zalety. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Metraż

Powierzchnia domu ma bardzo duży wpływ na koszty jego wybudowania, a później - utrzymania. Oprócz codziennych kosztów związanych z eksploatacją budynku dochodzą m.in. koszty ogrzewania, które w dużej mierze zależą od tego, jak dużym metrażem chcemy się posługiwać.

Niebagatelnym argumentem, który decyduje o wyborze projektu małego domu jest możliwość umieszczenia go na małej działce. Jeśli stać nas najwyżej na kilka arów lub niewielką połać odziedziczyliśmy po kimś z rodziny, mały, urokliwy domek z ogródkiem będzie miał największe szanse na powstanie.

Mając przed sobą zadanie urządzenia małego domu skupiamy się na ergonomice, czyli funkcjonalnej i maksymalnej organizacji przestrzeni. Urządzenie mniejszego domu jest łatwiejsze i tańsze, nawet jeśli w umieścimy w nim w nim sprzęty o zróżnicowanej funkcjonalności.

Bycie eko

Projekt małego domu może pomóc nam w dbaniu o naszą planetę? Jak najbardziej! Dlaczego? Już wyjaśniamy. Mając mniejszą przestrzeń do aranżacji unikniemy niepotrzebnych wydatków oraz będziemy minimalizować rzeczy, stawiając wyłącznie na niezbędne umeblowanie. Takim postępowaniem przyczynimy się do redukcji emisji dwutlenku węgla - a etyczne podejście i świadomość w obecnych czasach ma olbrzymie znaczenie.  Żyjąc zgodnie z zasadą: jakość zamiast ilości, stawiamy  blokadę niepohamowanymu  konsumpcjonizmowi, który rujnuje świat.

Projekty małych domów

Zielona enklawa

Mały dom to często także mały ogródek, który wbrew obiegowej  opinii daje duże możliwości aranżacyjne. Wystarczy tylko przemyśleć,w jaki sposób urządzić go, by korzystało się z niego wygodnie. Minimalistyczny i jednocześnie urokliwy ogród wprowadzi nas w beztroski nastrój, co jest jednym z plusów decyzji stojącej za projektem małego domu.

Użytkowość

Poszukując projektu małego domu powinniśmy mieć na uwadze także jego funkcjonalność i praktyczność. Przestrzeń, która w maksymalnym stopniu spełnia nasze oczekiwania, a jednocześnie uwzględnia możliwości finansowe to niewątpliwie zalety takiego rozwiązania. Mniejszy metraż wiąże się także z mniejszym nakładem prac związanych ze sprzątaniem czy remontami, co w dobie permanentnego braku czasu pomoże zaoszczędzić nieco doby na realizowanie swojego hobby.

Ciaśniej, przytulniej

Projekty małych domów powstają z myślą o potrzebach właścicieli, a jedną z nich jest bycie wśród ludzi. Nieocenioną wartością posiadania małego domu to jego przytulność. Mniejsza powierzchnia skraca dystans między jego mieszkańcami, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na relacje rodzinne. Problematyka komunikacji i więzi zniknie sama, ponieważ mając do dyspozycji mniejszą przestrzeń, której centrum stanowić będzie funkcjonalna jadalnia to doskonały pomysł na to, by być razem i cieszyć się sobą.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje