środa, 20 kwietnia 2022 13:43

Jak zaaranżować małe mieszkanie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zaaranżować małe mieszkanie?

Odpowiedź na pytanie ,,Jak zaaranżować małe mieszkanie’’ jest szczególnie potrzebna w obecnych czasach. Sprzedawane oraz wynajmowane mieszkania są coraz mniejsze. Można to zauważyć przede wszystkim obserwując funkcjonowanie zjawiska takiego jak mikrokawalerka, co może wydawać się być pojęciem abstrakcyjnym, niemającym prawa bytu. Jednak nic bardziej mylnego! Przez kosmiczne ceny, za jakie można kupić, bądź wynająć mieszkania, rozwiązanie to stało się bardzo powszechne i spopularyzowane. Teraz zajmiemy się jednak nie samym urządzaniem mikrokawalerek, lecz aranżacją małych wnętrz. Dokładne rozplanowanie pomieszczeń sprawi, że niewielki metraż nie będzie dla mieszkańca problematyczny, a sama przestrzeń, może wydawać się być optycznie znacznie większa, niż w rzeczywistości jest, a jej ogromną zaletą będzie przytulny klimat. Sprawdź, co zrobić, aby być zadowolonym z małego mieszkania!

Połącz pomieszczenia!

Niezależnie od tego, czy mowa o małych mieszkaniach w Ząbkach, czy o wielkim domu, łączenie pomieszczeń zawsze się sprawdza.  Jest ono bardzo popularnym zabiegiem, często stosowanym przez ludzi, gdyż wygląda to fantastycznie. Najczęściej wykorzystywanymi opcjami, jest połączenie kuchni z salonem, bądź salonu z korytarzem. Spotkać się można również z wariantem, gdzie kuchnia jest połączona zarówno z salonem, jak i z korytarzem. Pozwoli to powiększyć przestrzeń nie tylko optycznie, w końcu im mniej ścian, tym więcej miejsca do wykorzystania. Dodatkowo, dzięki temu istnieje możliwość, że pomieszczenie będzie lepiej oświetlone światłem naturalnym, co stanowi ogromną zaletę.

A co z łazienką?

Zazwyczaj wygląda to tak, że w niewielkich mieszkaniach łazienki mają mikroskopijne rozmiary. Więc jak urządzić je, aby było w nich miejsce na wszystkie potrzebne urządzenia? Przede wszystkim zdecyduj się na prysznic, zajmie on znacznie mniej miejsca niż wanna. Przy tym zrezygnuj z brodzika, a w zamian za to zastosuj natrysk z odpływem liniowym. Zadbaj o to, aby pomiędzy elementami był odpowiedni odstęp, ustawienie wszystkiego w jednym miejscu, tylko optycznie zmniejszy przestrzeń. W tej sytuacji lepiej z czegoś zrezygnować, bądź po prostu zdecydować się na zakup mniejszych rozmiarów wyposażenia, aby w łazience nie było efektu ,,ciasnoty’’.

Podłogi, ściany i kolorystyka

Podłogi jak i ściany powinny dawać efekt jednolitości. Jeśli wahasz się, czy w łazience możesz położyć duże płytki, odpowiedź brzmi: tak. Zrezygnuj jednak z fantazyjnych wzorów, postaw na gładkie płytki, dzięki którym pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Ważnym jest, aby kłaść je bezfugowo. Odnośnie innych pomieszczeń, każde z nich powinno zostać wyłożone tym samym materiałem, oczywiście, jeśli dzielą je ściany i drzwi, mogą być one inne, niżeli w innych częściach mieszkania. Jeśli chodzi o kolory, warto wybrać te jasne i neutralne, biele, beże, szarości. W tym przypadku ciemne i wyraziste kolory nie sprawdzą się dobrze.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje