piątek, 5 lutego 2021 14:44

Jak zabezpieczyć przesyłkę? Kilka porad przed nadaniem paczki

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zabezpieczyć przesyłkę? Kilka porad przed nadaniem paczki

Każdemu z nas zdarza się nadać lub odebrać paczkę. Często, robimy to przy okazji zakupów w internecie, chcąc wysłać prezent bliskiej osobie, lub w innym dowolnym celu. By paczka bez uszczerbku dotarła do adresata, należy odpowiednio ją przygotować oraz – zabezpieczyć. W tym celu korzysta się z wielu produktów, które mogą być pomocne w wykonaniu tych czynności. O jakich mowa? O tym opowiemy poniżej.

Taśmy, folie stretch i folie bąbelkowe

Taśmy to produkty podstawowe w czasie pakowania. Za ich pomocą sklejamy poszczególne części kartonowych pudeł. Szczególnie warto wybierać taśmy wykonane z solidnych materiałów oraz wytrzymałych klejów. Do takich należą taśmy akrylowe oraz kauczukowe – odporne na działanie czynników atmosferycznych, niskiej i wysokiej temperatury, wilgoci. Pod kątem barwy – znajdziemy przede wszystkim taśmy przezroczyste oraz matowe. W magazynach i sklepach wielkopowierzchniowych stosuje się często taśmy z własnym nadrukiem (oferuje je epakowacz.pl), którym może być logotyp danej firmy lub inna reklamująca ją grafika.

Folie stretch są niezastąpione podczas przygotowywania większych paczek oraz w zabezpieczaniu dużej ilości drobnych obiektów. Folie takie są szerokie oraz elastyczna, co pozwala na owinięcie niemal każdego obiektu – także tych o nietypowych gabarytach i kształtach lub z wieloma odstającymi częściami.

Folia bąbelkowa stosowana jest do zabezpieczania obiektów delikatnych, drobnych lub wykonanych z wrażliwych materiałów. Do takich należy chociażby szkło. Folią owijamy przedmioty przed ich zapakowaniem. Warto owinąć zarówno poszczególne, odstające lub wrażliwe elementy, jak i wyścielić folią wolną przestrzeń, tworząc amortyzującą przed wstrząsami otulinę.

Z folii bąbelkowej tworzy się również koperty bąbelkowe. Są to koperty w standardowych, najczęściej spotykanych rozmiarach, których wnętrze zostało wyścielone folią bąbelkową. Dzięki temu nadają się doskonale do przewożenia przedmiotów wykonanych z tworzyw kruchych, a także drobnej elektroniki – na przykład smartfonów.

Dodatkowe akcesoria wykorzystywane w przygotowywaniu przesyłek

Papier pakowy to materiał wykorzystywany w celu zabezpieczenia i usztywnienia transportowanych przesyłek. Papier ten jest ekologiczny – powstaje przy użyciu makulatury – i stosunkowo tani. Umieszczony wewnątrz przesyłki, przeciwdziała niepożądanemu przemieszczaniu się przedmiotów znajdujących się w środku.

Popularne są również etykiety przeznaczone do umieszczania na powierzchni przesyłek. Mogą to być etykiety informujące na temat znajdujących się wewnątrz przedmiotów lub konieczności zachowania szczególnej ostrożności w czasie transportu. Etykiety mają najczęściej formę naklejek samoprzylepnych, przez co nie musimy stosować do nich dodatkowych klejów lub lepiszczy.

Ponadto, podczas przygotowywania przesyłek warto dysponować podstawowymi narzędziami – takimi jak marker lub nóż do papieru. Ten pierwszy pomoże nam w oznaczeniu etykiet naklejanych na powierzchni przesyłki. Nóż do papieru będzie pomocny w wydzielaniu odpowiednich odcinków taśmy klejącej oraz – w czasie odbioru przesyłki – w jej otwieraniu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje