wtorek, 2 sierpnia 2022 10:27

Jak znaleźć dobry salon fryzjerski? Na to musisz zwrócić uwagę!

Autor Artykuł sponsorowany
Jak znaleźć dobry salon fryzjerski? Na to musisz zwrócić uwagę!

Salony fryzjerskie są dostępne w każdym mieście, niemal na każdej ulicy. Jak spośród nich wybrać ten najlepszy? W końcu nikt z nas nie chce wyjść z salonu ze źle obciętymi lub zafarbowanymi włosami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Wybór dobrego salonu fryzjerskiego jest kwestią niezwykle ważną. W końcu chodzi o nasze włosy. Jeśli mają być zdrowe i piękne, muszą trafić w odpowiednie ręce. Poza tym dobry salon i pracujący w nim fryzjerzy to prosta droga do wykreowania naszego własnego wizerunku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu fryzjerskiego? Spieszymy z pomocą i wskazujemy najważniejsze kwestie, na które musisz zwrócić uwagę. Może dzięki nim unikniesz rozczarowania…

Pierwsze wrażenie

Magia pierwszego wrażenia w większości przypadków naprawdę się sprawdza. Dotyczy nie tylko nowo poznawanych ludzi, ale i miejsc. Warto zaufać intuicji. Jeśli po wejściu do salonu dobrze się w nim czujesz, podoba Ci się wystrój i ludzie tam pracujący, może to być znak, że trafiłaś pod właściwy adres.

Jeśli na pierwszy rzut oka widzisz brudne lustra, zanieczyszczone przyrządy czy włosy na podłodze – powinna zapalić Ci się czerwona lampka. To znak, że coś jest nie tak. W takim miejscu jak salon fryzjerki musi panować nienaganny ład i porządek. Nie chodzi tu tylko o komfort klienta, ale także jego zdrowie i bezpieczeństwo.

Doświadczony personel

Dobry fryzjer jest na wagę złota. Jeśli trafisz w odpowiednie ręce, nie będziesz musiał/a za wiele mówić, a on i tak wykona świetną pracę. To prawda, że znalezienie idealnego fryzjera w Krakowie, Warszawie czy innym mieście może być sporym wyzwaniem, ale warto ten czas poświęcić. Później będzie już tylko lepiej!

Wybierając salon fryzjerski zwróć uwagę na personel – jakie ma doświadczenie, jakimi opiniami cieszy się wśród klientów, czy na bieżąco się szkoli i rozwija, czy ma dobre podejście do klienta.

Wykształcenie personelu jest bardzo ważne. Im więcej szkoleń i warsztatów posiada zespól pracujący w danym salonie, tym lepiej! Bo to oznacza, że dobrze zna się na swoim fachu. Nieprzerwane dokształcanie się i bycie na bieżąco z trendami to znak rozpoznawczy prawdziwych profesjonalistów.

Po czym jeszcze poznać profesjonalny zespół? Spójrz na każdego fryzjera osobno. Jeśli ma schludną i zadbaną fryzurę to znak, że w tak samo dobrym stylu zadba o Twoje włosy.

Profesjonalny zespół jest też asertywny. Co to dokładnie oznacza? Prawdziwy fachowiec odmówi usługi, jeśli uzna, że kondycja włosów nie jest odpowiednia do jej wykonania.

Pamiętaj też, że równie ważna jest komunikacja z fryzjerem. Dobrze, jeśli nadajecie na tych samych falach, ale jeszcze ważniejsze jest to, czy fryzjer potrafi słuchać, czy chętnie odpowiada na wszelkie pytania dotyczące usług. Jeżeli już na wstępie udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi i rozwieje wszelkie wątpliwości, a przy tym zrobi to na wysokim poziomie kultury osobistej to znak, że trafiłaś/eś do dobrego salonu!

Najlepszy salon fryzjerski w Krakowie - simplyfine.pl

Używane produkty

Kolejną ważną kwestią jest wyposażenie salonu pod względem używanych w nim produktów. Profesjonaliści używają wyłącznie najlepszych kosmetyków, farb, przyrządów i akcesoriów. Ważne jest również to, żeby w salonie znajdowały się produkty do różnego typu włosów. Tak aby można było zaspokoić oczekiwania każdego klienta.

Jeśli widzisz, że w salonie są tanie kosmetyki wątpliwej jakości, które można nabyć w zwykłym markecie, uciekaj!

Profesjonalne farby do włosów najlepszych producentów, wysokiej jakości produkty do pielęgnacji i stylizacji – to znak rozpoznawczy dobrego salonu fryzjerskiego. Jeśli na półkach widzisz luksusowe kosmetyki, to znaczy, że trafiłaś/eś w odpowiednie miejsce.

Opinie klientów

Bezpiecznym rozwiązaniem jest też zapoznanie się z opiniami klientów, którzy skorzystali z usług oferowanych przez konkretny salon. Tak więc zanim wybierzesz jakieś miejsce, najpierw przejrzyj Internet. Pomocne opinie znajdziesz na profilach społecznościowych, na przykład na Facebooku czy Instagramie lub forach tematycznych. Jeśli wybrane przez Ciebie miejsce ma sporo negatywnych komentarzy, to lepiej rozejrzeć się za czymś innym.

Szukając fryzjera w Krakowie, Warszawie i każdym innym mieście możesz też kierować się opiniami znajomych. To zawsze dobre rozwiązanie!

Wystrój salonu i utrzymanie czystości

Salon fryzjerski już od progu powinien zachęcać do wejścia. Tak naprawdę wystrój i ogólny wygląd salonu mogą dużo powiedzieć o poziomie świadczonych w nim usług.

Dobrze, jeśli jest elegancko urządzony – niekoniecznie z przepychem, ale gustownie. Idealnie, jeśli panuje w nim kameralna atmosfera i… porządek. Szczególnie ten ostatni czynnik wiele mówi o dobrej lub złej organizacji pracy. Nie mniej ważna jest higiena.

Sprawdź, czy w danym miejscu czyści i dezynfekuje się akcesoria fryzjerskie po każdym kliencie. To bardzo ważne! To samo dotyczy fotela, na którym – co by nie mówić – spędzisz kilka godzin. Musi być czysty. Podobnie jak podłoga i bliskie otoczenie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje