piątek, 26 stycznia 2024 09:25

Jaki autobus odjeżdża z tego przystanku? Mieszkańcy Krakowa zdezorientowani

Autor Karolina Kurando
Jaki autobus odjeżdża z tego przystanku? Mieszkańcy Krakowa zdezorientowani

W czwartek, 25 stycznia, Platforma Komunikacyjna Krakowa poinformowała na swojej stronie na Facebooku o notorycznie ginących tabliczkach z numerami autobusów odjeżdżających z konkretnego przystanku. — Wandalizm stanowczo potępiamy – skomentowała PKK.

Pomysłowość krakowian nie zna granic. Od pewnego czasu z przystanków autobusowych znikają tabliczki informujące, jakie numery autobusów odjeżdżają z danego przystanku. Jak podaje Platforma Komunikacyjna Krakowa, od niedawna tabliczki z numerami pojazdów umieszczane są na przystankach w sposób umożliwiający łatwiejszą pracę ekipom montującym. Niestety, sposób ten nie jest doskonały, ponieważ tabliczki dużo łatwiej teraz wykraść.

— Ekipy nadzorujące starają się na bieżąco uzupełniać braki, jednak jest to walka z wiatrakami. (...) Na niektórych przystankach brakuje tyle tabliczek, że ciężko się połapać w kursujących tam liniach (...) – pisze w poście PKK.

Nasila się problem braku tabliczek na przystankach. Jakiś czas temu Miasto zmieniło sposób umieszczania numerów linii na...

Opublikowany przez Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK Czwartek, 25 stycznia 2024

Tabliczki do wymiany

Jak rozwiązać ten problem? PKK informuje, że Kraków powinien zadbać o zabezpieczenie tabliczek z numerami kursujących pojazdów lub zmienić sposób informowania przemieszczających się osób o tym, w autobusy jakiej linii mogą wsiąść w danym miejscu. — Ja przez takie coś kiedyś nie mogłam znaleźć przystanku, z którego odjechał mój autobus – możemy przeczytać w komentarzach pod postem.

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka