czwartek, 26 sierpnia 2021 12:53

Jakie mity funkcjonują na temat samochodów hybrydowych?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie mity funkcjonują na temat samochodów hybrydowych?

Nowa technologia jest często źródłem zamieszania ze względu na innowacje za nią idące. To generuje potencjalne mity, chociażby na temat samochodów hybrydowych. Postanowiliśmy zebrać kilka z nich, aby je zdementować!

Samochód zgaśnie, jeśli bateria się wyczerpie

Mit polega na tym, że akumulatory mogą się rozładować podczas jazdy i wówczas samochód hybrydowy zgaśnie. Kontrolki na desce rozdzielczej poinformują Cię o żywotności baterii. W zależności od typu hybrydy, którą jeździsz, jest to obsługiwane na więcej niż jeden sposób.

Jednym z przykładów jest proces hamowania regeneracyjnego, który chroni kierowców przed utknięciem, jeśli akumulator jest na niskim poziomie mocy. Podczas hamowania tracona energia kinetyczna jest przetwarzana na silnik elektryczny i w ten sposób ładuje akumulatory w sposób ciągły, nawet gdy samochód jest w ruchu.

Musisz podłączyć samochód hybrydowy

To powszechne nieporozumienie. Z jakiegoś powodu wiele osób wierzy w to, ponieważ słowo „elektryczność” kojarzy się z samochodami hybrydowymi, które wymagają podłączenia. Samochody hybrydowe mogą przechwytywać i ponownie wykorzystywać energię, która jest zwykle tracona, gdy samochód się zatrzymuje lub zwalnia. Ta jest przesyłana z powrotem do akumulatora bolidu, aby go naładować.

Dodatkowo silnik gazowy w samochodzie hybrydowym może również przekazywać energię do akumulatorów.

Istnieją jednak elektryczne pojazdy hybrydowe, które wymagają podłączenia do sieci. Ich popularność rośnie i często nie emitują CO2. Są to pojazdy elektryczne, a nie „hybrydy”.

Hybrydy są drogie

Wiele osób błędnie uważa, że wszystkie hybrydy są znacznie droższe niż standardowe pojazdy spalające paliwo. Kiedy stanowiły nowość w latach 90., początkowo były pojazdem o wyższej cenie. Ponieważ produkowano coraz więcej samochodów hybrydowych, zakres cen tych pojazdów się zmniejszył.

Samochody hybrydowe są nie tylko małe, ale także mają słabą moc

Na rynku motoryzacyjnym bez problemu można znaleźć hybrydy o mocy 270 koni mechanicznych. Dodatkowo, dla tych poszukujących lepszych osiągów istnieją modele przekraczające 300 i będące w stanie osiągnąć „setkę” w kilka sekund!

Jeśli chodzi o wielkość samochodów hybrydowych, to większość hybryd jest kompaktowych; Jednak wraz z postępem rozwoju popularna staje się również coraz większa liczba hybrydowych SUV-ów.

Kierowcy w Stanach Zjednoczonych preferują większe pojazdy, dlatego rynek hybrydowy dostosowuje się do większej liczby opcji dla rynku.

Podsumowanie

Każda nowość na rynku i to niezależnie od branży wywołuje swego rodzaju zamieszanie, żeby nie powiedzieć kontrowersje. Tak samo jest w przypadku motoryzacji i samochodów hybrydowych właśnie. Przy czym ich zalety nie powinny przysłaniać mitów i półprawd na temat tych konkretnych samochodów, dlatego warto wiedzieć, czym się charakteryzują i jakie korzyści są w stanie przynieść kierowcy. Tym bardziej że są coraz częściej widoczne nie tylko na zachodnich, ale i polskich drogach, a to zapewne dopiero początek!

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje