poniedziałek, 2 października 2023 13:16

Jan Hamerski: Prawo i Sprawiedliwość to bezpieczna przyszłość Polaków

Autor Marzena Gitler
Jan Hamerski: Prawo i Sprawiedliwość to bezpieczna przyszłość Polaków

- Od blisko 8 lat udowadniamy, że bezpieczna i dobra przyszłość Polaków budowana jest tu i teraz, każdego dnia. Kto dobrze rządzi dziś, daje gwarancję, że przyszłość, która przed nami, będzie dobra i bezpieczna - bez chaosu, niepewności ciągłych złych zmian - mówi Jan Hamerski, senator IX i X kadencji z Podhala i Limanowszczyzny, który ponownie ubiega się o miejsce w Senacie. W 2019 roku zaufało mu ponad 113 tysięcy wyborców.

Jan Hamerski, pochodzący ze Szczawnicy historyk i doświadczony samorządowiec, swoją służbę dla społeczeństwa rozpoczął w latach 90-tych. W okresie 1995-96 sprawował urząd burmistrza Miasta i Gminy Szczawnicy, a w latach 1999-2006 kolejno wicestarosty i starosty powiatu nowotarskiego. Od 1999 do 2006 r. był radnym Rady Powiatu Nowotarskiego, a w okresie 2006-15 Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jest działaczem regionalnym, Honorowym Prezesem Związku Podhalan w Polsce (do Związku Podhalan wstąpił w 1975 roku, był prezesem oddziału ZP w Szczawnicy, wiceprezesem Zarządu Głównego, a w latach 2002-2008 prezesem zarządu głównego tej organizacji).

Za nami Konwencja Prawo i Sprawiedliwość w #Katowice ! Tysiące patriotów, morze biało-czerwone flagi oraz wspaniała atmosfera. Dziękujemy, że byliście z nami. #BezpiecznaPolska.

Opublikowany przez Jana Hamerskiego Niedziela, 1 października 2023

W 2015 roku zdobył mandat senatora. Sukces ten powtórzył w 2019 roku. Zaufało mu wtedy ponad 113 tysięcy wyborców. Należy do Prawa i Sprawiedliwości, jest członkiem Rady Politycznej tej partii. Jakie stawia sobie cele w kolejnej kadencji i dlaczego tylko Prawo i Sprawiedliwość zagwarantuje bezpieczną przyszłość Polski i Polaków - o tym w rozmowie z kandydatem na senatora w okręgu nr 36 do Senatu RP, obejmującym powiaty: limanowski, nowotarski i tatrzański.

Bezpieczna Przyszłość Polaków to Pana hasło wyborcze a zarazem główne hasło Prawa i Sprawiedliwości jest: bezpieczna przyszłość Polaków. Jak pan to rozumie?

- Bezpieczna Przyszłość Polaków to bezpieczeństwo w codziennym życiu, ale również bezpieczeństwo militarne i infrastrukturalne Polski. Bezpieczna Polska to silne państwo z suwerenną energetyką, gdzie państwo jest gwarantem bezpieczeństwa na rynku paliw, energii czy gazu. Państwo, które ma własną kolej, własne linie lotnicze czy pocztę. Tylko takie państwo w kryzysie może zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. W trudnych czasach potrzebujemy pewnych i skutecznych rządów, które dają bezpieczną przyszłość i perspektywę – jednym z najważniejszych wyzwań jest wciąż inflacja, która jest wynikiem pandemii i wojny Putina. Dziś inflacja spada, a Polacy nie muszą mierzyć się z tak strasznym zjawiskiem społecznym jak bezrobocie. My ratowaliśmy polskich przedsiębiorców; oni straszyli, że chleb będzie po 30 zł i Polacy zamarzną w swoich domach. Kto miał rację - dziś ta odpowiedz jest oczywista!

Prawo i Sprawiedliwość od początku powołania rządu, w 2015 roku bardzo dużo środków przeznacza na wsparcie polskich rodzin i seniorów. Czy w tej dziedzinie jest jeszcze dużo do zrobienia?

- Oczywiście. W najbliższych latach wspierana będzie rodzina, wspierani będą seniorzy. Państwo inwestować będzie w dzieci i w ich rozwój. Udało nam się odwrócić niepokojący trend opuszczania Polski, jako kraju bez perspektyw,  zwłaszcza przez ludzi młodych. Dziś Polacy wracają z emigracji do kraju. Polska ma najniższe bezrobocie w historii, bieda przestała mieć twarz dziecka, a seniorzy nie dostają uwłaczających 8 zł waloryzacji. Rozwija się polska nauka, kultura i innowacje. Bezpieczna Przyszłość Polaków to pewność, że pozytywne zmiany będą kontynuowane przez stabilny rząd. Rządy Tuska to chaos – podzielone partie obecnej opozycji, kłócące się o wszystko, niepotrafiące utworzyć stabilnych rządów, rewanżyzm i bałagan. Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje stabilność i realizację programów najważniejszych z punktu widzenia przyszłości obywateli. Polacy powinni mieć możliwość podejmowania decyzji i zagwarantowania sobie obrony swoich najważniejszych praw.

Panie senatorze, te wybory będą wyjątkowe nie tylko dlatego, że od nich zależy przyszłość Polski na dekady, ale też dlatego, że będą połączone z referendum. Opozycja zarzuca wam, że to próba manipulacji wynikiem wyborów parlamentarnych, bo pytania są tendencyjne.

- Nic bardziej mylnego! Referendum to właśnie bezpieczna przyszłość Polaków, w której to Polacy decydują, jakiej chcą Polski! Właśnie o to chodzi w referendum, które odbędzie się 15 października. O to czy Polacy będą bezpieczni, o to czy ich przyszłość będzie stabilna i pewna. To gwarantuje Prawo i Sprawiedliwość.  Od blisko 8 lat udowadniamy, że bezpieczna i dobra przyszłość Polaków budowana jest tu i teraz, każdego dnia. Kto dobrze rządzi dziś, daje gwarancję, że przyszłość, która przed nami, będzie bez chaosu, niepewności ciągłych złych zmian.

Treść pytań zawartych w referendum została ustalona w oparciu o dyskusję, jaką odbywamy od wielu miesięcy z Polakami na naszej trasie programowej. W związku z tym, iż są to sprawy, które bardzo często były kwestionowane, atakowane przez polityków opozycji, którzy aspirują do władzy w Polsce, warto, aby te sprawy zabezpieczyć w drodze referendum. Jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 50 proc. uprawnionych do głosowania, będzie ono wiążące dla każdej władzy. Żaden rząd nie będzie mógł podjąć decyzji wbrew woli wyrażonej w referendum.

Polacy mają prawo decydować, a referendum jest najwyższym przejawem demokracji. To właśnie dlatego tak ważny jest udział w wyborach 15 października. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się przy urnach.

Artykuł sponsorowany

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka