poniedziałek, 30 sierpnia 2021 10:37

Jan Piczura nowym wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

Autor Marzena Gitler
Jan Piczura nowym wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego

Jan Piczura z Podhala został nowym wiceprzewodniczącym sejmiku małopolskiego. Zastąpi na tej funkcji zmarłego niedawno Wojciecha Grzeszaka. Z kolei w sejmiku mandat po nim objęła Agnieszka Zając.

Na dzisiejszej (30 sierpnia) sesji sejmiku małopolskiego uzupełniono skład radnych i skład prezydium sejmiku małopolskiego.

Mandat po zmarłym Wojciechu Grzeszaku objęła 48-letnia Agnieszka Zając z Krakowa, na którą w 2018 roku zagłosowało 6114 osób. Po złożeniu ślubowania uzupełniła skład sejmiku małopolskiego.

Na początku obrad odbyły się też wybory nowego wiceprzewodniczącego sejmiku. Zgłoszono dwóch kandydatów. Marszałek Witold Kozłowski zgłosił radnego z Podhala Jana Piczurę, przekonując, że jest zasłużonym radnym, dobrym rolnikiem, wszyscy go znają i w ogóle "jest bardzo miłym facetem".

Jego konkurentem był równie zasłużony Wojciech Kozak z PSL-u. Argumentem za jego wyborem była m.in dawna dobra tradycja sejmiku małopolskiego, w którym w prezydium zasiadali przedstawiciele wszystkich wchodzący w jego skład klubów. Ostatecznie w tajnym głosowaniu nowym wiceprzewodniczącym został kandydat PiS.

fot. UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje