środa, 5 kwietnia 2023 14:54

Jeden był kompletnie pijany i poszukiwany, a drugi bez uprawnień

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Jeden był kompletnie pijany i poszukiwany, a drugi bez uprawnień

18-latek jechał motorowerem bez uprawnień, przewoził nietrzeźwego pasażera, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gorlicach i który przy sobie posiadał narkotyki. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny. Kierujący za wykroczenia drogowe, a pasażer za przestępstwa narkotykowe.

W sobotę (1 kwietnia) około godziny 16:30 w miejscowości Stróże dzielnicowi z Komisariatu Policji w Grybowie, podczas obchodu rejonu służbowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Toros. Podczas interwencji okazało się, że kierujący 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pasażer jest nietrzeźwy (w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu). Dodatkowo, podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że 24-letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gorlicach do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności 1 miesiąca i 24 dni za przestępstwo narkotykowe. W trakcie kontroli osobistej policjanci odnaleźli przy nim 2 gramy marihuany.

24-letni mieszkaniec gminy Grybów został zatrzymany i przewieziony do Komedy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków, a następnie został przewieziony do Zakładu Karnego w Nowym Sączu. Natomiast kierujący motorowerem, 18-letni mieszkaniec gminy Grybów odpowie za wykroczenia drogowe, których się dopuścił tj. jazdę bez uprawnień i przewożenie nietrzeźwego pasażera jednośladem. W najbliższym czasie zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do sądu.

Inf.: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje