piątek, 31 maja 2024 11:52

Jedenaste Solne Uwielbienie w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Jedenaste Solne Uwielbienie w Wieliczce

30 maja, w wieczór Uroczystości Bożego Ciała, po raz 11 odbyły się w Wieliczce koncert i adoracja - „Solne Uwielbienie”. Kilkaset osób na Wielickim Rynku modliło się wspólnie, przedłużając tradycyjne uroczystości, które odbywają się tego dnia.  

W wydarzeniu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest franciszkanin, o. Mariusz Tabor, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, wzięli udział burmistrz Rafał Ślęczka i Zastępca Burmistrza ds. Społecznych, Lucjan Rówiński

Wydarzenie, które rozpoczęło się o godz. 19.30 na Rynku w Wieliczce, poprowadził pomysłodawca - o. Mariusz Tabor, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, a uczestników przywitał proboszcz parafii św. Klemensa, ks. Wojciech Olszowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Rafał Ślęczka.

Wydarzenie, które zostało zainicjowane w 2014 roku jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży (w Krakowie w 2016 roku), stało się lokalną tradycją. Koncert prowadzi Zespół Solnego Uwielbienia - artyści tworzący tę inicjatywę od ponad dekady, oraz zaproszeni goście. Po koncercie na scenie młodzież umieszcza na scenie krzyż - symbol Światowych Dni Młodzieży oraz towarzyszącą mu kopię ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Momentem kulminacyjnym tego spotkania jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym roku do Hostii umieszczonej w monstrancji fatimskiej każdy mógł podejść na indywidualną modlitwę i po błogosławieństwo.

Organizację Solnego Uwielbienia w Wieliczce wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a patronat medialny objęła Fundacja Profeto. Wydarzenie było też transmitowane na żywo w Radiu Profeto.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka