piątek, 15 września 2023 10:34

Jej karta bankomatowa wpadła w ręce mężczyzny z Wieliczki. 20-latek urządził sobie na koszt kobiety zakupy

Autor Patryk Trzaska
Jej karta bankomatowa wpadła w ręce mężczyzny z Wieliczki. 20-latek urządził sobie na koszt kobiety zakupy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wieliczki, który przywłaszczył kartę bankomatową, 40-letniej kobiety. Mężczyzna płacił nią za zakupy i inne usługi. Usłyszał już łącznie 17 zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymali zgłoszenie od 40-letniej mieszkanki powiatu wielickiego o nieautoryzowanych transakcjach płatniczych wykonanych za pomocą utraconej przez nią karty. Jak się okazało sprawca przywłaszczył, a następnie kilkanaście razy posłużył się jej kartą płatniczą podczas regulowania należności m.in. za zakupy i usługi przewozowe.

Sprawą zajęli się wieliccy kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialnym za te przestępstwa jest 20-letni mieszkaniec Wieliczki.

Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia od przyjęcia zawiadomienia w tej sprawie. Śledczy przedstawili mu 17 zarzutów. Odpowie za przywłaszczenie karty płatniczej oraz kradzieże z włamaniem.

Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka