czwartek, 1 października 2020 08:07

Jodłownik: Zdalne nauczanie w kolejnej szkole. Powodem - koronawirus

Autor Aleksandra Tokarz
Jodłownik: Zdalne nauczanie w kolejnej szkole. Powodem - koronawirus

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jodłowniku przez najbliższe dwa dni będą uczyć się w formie zdalnej. Powodem, niezmiennie, jest wykryte w placówce zakażenie koronawirusem, które potwierdzono u jednego z nauczycieli.

Jedna z nauczycielek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jodłowniku jest zakażona koronawirusem. Jak informuje portal limanowa.in kobiety od kilku dni nie było w szkole. Kolejne 6 osób z grona pedagogicznego przebywa na zwolnieniu lekarskim.

-W związku z pojawieniem się na terenie szkoły przypadku choroby COVID 19 od jutra, tj. od 1 października b.r. nasza placówka przechodzi w dniach 1 - 2 października na nauczanie zdalne za pomocą aplikacji TEAMS. Dzieci zostały przeszkolone w procesie logowania do aplikacji, lekcje odbywać się będą według planu lekcji obowiązującego w szkole – informuje dyrekcja placówki.

Od 28 września zdalnie uczą się także uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworznej. Tam zakażenie potwierdzono u katechety oraz uczennicy jednej z klas.

Powiat limanowski: Zdalne nauczanie w jednej ze szkół. Zakażony katecheta i uczennica
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej (gmina Laskowa) przez najbliższy tydzień będą uczyć się zdalnie. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u katechety i uczennicy jednej z klas. Od wczoraj, 28 września, uczniowie szkoły podstawowej w Jaworznej uczą …

Dziś w powiecie limanowskim odnotowano kolejnych 29 zakażeń koronawirusem. Jeszcze wczoraj powiat znajdował się na granicy strefy żółtej i czerwonej. Dziś liczba nowych zakażeń jest tak wysoka, że kwalifikuje go do strefy czerwonej. Czy Ministerstwo Zdrowia podejmie taką decyzję i od soboty mieszkańcy powiatu limanowskiego będą musieli liczyć się z jeszcze większymi obostrzeniami?

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje