wtorek, 29 września 2020 08:42

Powiat limanowski: Zdalne nauczanie w jednej ze szkół. Zakażony katecheta i uczennica

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski: Zdalne nauczanie w jednej ze szkół. Zakażony katecheta i uczennica

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej (gmina Laskowa) przez najbliższy tydzień będą uczyć się zdalnie. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u katechety i uczennicy jednej z klas.

Od wczoraj, 28 września, uczniowie szkoły podstawowej w Jaworznej uczą się zdalnie. Powodem tej decyzji jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u katechety oraz uczennicy jednej z klas.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u księdza z tamtejszej parafii potwierdzono w ubiegłym tygodniu. Katecheta w szkole podstawowej prowadził lekcje religii.

Powiat limanowski: Zakażony ksiądz. Sanepid apeluje do wiernych
Limanowski sanepid wydał dziś komunikat, w którym poinformował, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z kapłanów z parafii w Jaworznej (gmina Laskowa). Wierni, u których pojawią się objawy, mają kontaktować się z lekarzem POZ. PSSE w Limanowej opublikowało dziś komunikat, w którym infor…

Dodatkowo zakażenie potwierdzono także u jednej z uczennic szkoły.

Zdalne nauczanie potrwa tydzień. To oznacza, że uczniowie wrócą do szkoły 5 października.

Powiat limanowski znalazł się dziś na pierwszym miejscu listy rejonów, w których odnotowano kolejne zakażenia. Poprzedniej doby przybyło aż 29 chorych. Jeżeli sytuacja będzie się utrzymywać, powiatowi grozi ponowne pojawienie się w strefie czerwonej.

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje