środa, 7 grudnia 2022 15:08

Kraków. Hiszpańskie, gruzińskie, a nawet z Wietnamu. Już w tę niedzielę niezwykłe wydarzenie dla smakoszy

Autor Patryk Trzaska
Kraków. Hiszpańskie, gruzińskie, a nawet z Wietnamu. Już w tę niedzielę niezwykłe wydarzenie dla smakoszy

Różnorodne smaki, nieoczywiste połączenia, a także tętniący życiem targ, przepełniony kolorami i aromatami. Już w niedzielę (11 grudnia) krakowska Tauron Arena zostanie opanowana przez pierogi z całego świata.

Zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Na łódzkiej edycji festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata m.in. z Persji, Gruzji, Hiszpanii, Wietnamu, a także wielu orientalnych deserów i przekąsek.

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie ma na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Ma być miejscem spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Festiwal Pierogów Świata - fot. Festiwal Pierogów Świata

Podczas festiwalu nie zabraknąć ma zarówno orientalnych dań niedostępnych i nie popularnych na co dzień, jak i uwielbianych już klasyków kuchni świata.

Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Hiszpańskie Empanady charakteryzują się dużym rozmiarem, są wypiekane w piecu i powlekane jajkiem, a farsz reprezentuje to co kuchnia hiszpańska ma najlepszego do zaoferowania czyli owoce morza, kiełbasę chorizo czy świeże warzywa. Korea może poszczycić się pierogami mandu najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi. Najpopularniejsze pierogi Gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie smaki dla siebie.

foto ilustracyjne - pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje