środa, 26 sierpnia 2020 12:39

Już dwie szkoły zadeklarowały rozpoczęcie nauki z opóźnieniem. Dlaczego?

Autor Mirosław Haładyj
Już dwie szkoły zadeklarowały rozpoczęcie nauki z opóźnieniem. Dlaczego?

Dyrektorzy obu placówek zdecydowali, że uczniowie rozpoczną naukę kilka dni później niż reszta kraju. Powodem zagrożenie epidemiczne związane z powrotem uczniów z wakacji i pracą sezonową mieszkańców w miejscowościach nadmorskich.

Obie szkoły podstawowe w Sławnie rozpoczną rok szkolny 1 września, jednak nauka w tych placówkach zacznie się z opóźnieniem. We wtorek zgodnie z podanymi zasadami obędzie się jedynie spotkania organizacyjne dla uczniów poszczególnych klas. Pierwsze lekcje zostaną przeprowadzone dopiero 7 września, a czas pomiędzy 1 a 7 będzie dla dzieci wolny. Dyrektorzy podjęli decyzję o ustaleniu w dniach od 2 do 4 września dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Jak podaje Radio Zet, zachodniopomorski wicekurator oświaty, Bogusław Ogorzałek wytłumaczył, że dyrektorzy wykorzystali w ten sposób przysługujące im dni, z puli 8, które mogą ogłosić jako dni wolne od zajęć.

– Dyrektorzy znaleźli takie wyjście. Ich decyzja. Nie złamali prawa

– powiedział Radiu Zet Ogorzałek.

Dyrektorzy szkół w Sławnie jako powód swojej decyzji podali zagrożenie epidemiczne związane z powrotem uczniów z wakacji i pracą sezonową mieszkańców w miejscowościach nadmorskich.

Inf.: Radio Zet
Fot.: Photo by Ben White on UnsplashPolska

Polska - najnowsze informacje