poniedziałek, 3 sierpnia 2020 06:04

Już niedługo III Bieg Pileckiego w Jodłówce pod patronatem IPN-u. Znamy szczegóły wydarzenia!

Autor Mirosław Haładyj
Już niedługo III Bieg Pileckiego w Jodłówce pod patronatem IPN-u. Znamy szczegóły wydarzenia!

8 sierpnia 2020 r. odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce  III Bieg Pileckiego w Jodłówce.  

Wydarzenie jest elementem zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej pn. „Lekcja patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim”, które swym patronatem objęli: Pani Zofia Pilecka-Optułowicz – córka Rotmistrza, Pan Andrzej Pilecki – syn Rotmistrza oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

Tegoroczny bieg nawiązuje do udziału Rotmistrza Witolda Pileckiego w wojnie polsko-bolszewickiej, której setną rocznicę obchodzimy w roku bieżącym.  

Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce w realizacji przedsięwzięcia wspierają:   Ministerstwo Obrony Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie,  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku,  Muzeum Armii Krajowej im. gen.Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie,  WKU Tarnów.

O bezpieczeństwo na trasie zadbają niezawodni druhowie i druhny z OSP Jodłówka i OSP Borek. Lista startowa jest już zamknięta. Do udziału w biegu zgłosił się komplet 150 uczestników.

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące ograniczenia bieg odbywa się bez udziału publiczności.

Inf. i foto: Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje