piątek, 31 marca 2023 09:04

Już w ten weekend - KIERMASH. Wiosna na Kazimierzu

Autor (red)
Już w ten weekend - KIERMASH. Wiosna na Kazimierzu

Kiedy dni stają się coraz dłuższe, a pogoda zaczyna powoli nas rozpieszczać, to znak, że wielkimi krokami zbliża się wiosenna odsłona KIERMASHu! Już dziś warto zapisać w kalendarzu daty 1 i 2 kwietnia, by zaplanować czas i koniecznie odwiedzić te niezwykłe targi mody niezależnej i designu.

Tym razem polscy (w szczególności lokalni!) projektanci będą czekać na krakowskim Kazimierzu, w kultowej Starej Zajezdni na ulicy Św. Wawczyńca 12. Podczas KIERMASHu będzie można zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne do odświeżenia garderoby, wnętrza i kosmetyczki po zimowych mrozach. Wystawcy pokażą produkty stworzone z myślą o wielbicielach trendów i każdego, kto stawia na najwyższą jakość tkanin i wykonania. Jak zawsze, na stoiskach pojawi się sporo nietuzinkowej mody, od ubrań, przez bieliznę, biżuterię, okulary, torby, plecaki, oryginalne akcesoria, kosmetyki naturalne, niepowtarzalne dodatki do domu oraz coś dla najmłodszych. Wśród wystawców spotkać będzie można dobrze znane marki, a także sporo nowości. Jednym słowem – nadchodzi potężna dawka wiosennych inspiracji. Oczywiście to nie wszystko.

KIERMASH to również inne atrakcje, takie jak świetne jedzenie i przede wszystkim… niepowtarzalna atmosfera. „Jeśli jeszcze nie wiecie kim jesteśmy, śpieszymy z wyjaśnieniem. KIERMASH to targi niezależnej mody i designu, na których znajdziecie produkty wykonane w etycznym i odpowiedzialnym duchu lesswaste. Promujemy zrównoważone i odpowiedzialne podejście do zakupów oraz szeroko pojętej mody. Znajdziecie u nas polskie marki tworzące z poszanowaniem dla planety. Każdy z wystawców projektuje z ogromną pasją i wyczuciem wypracowując tym samym swój niepowtarzalny charakter. Nie możemy się już doczekać wiosny i spotkania z Wami!” – zapewniają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Fot. Michał Ziębowicz

Kwietniowa edycja KIERMASHu jest warta uwagi również ze względu na przestrzeń, w której się odbędzie. Budynek Starej Zajezdni tramwajowej to wyjątkowy obiekt na krakowskiej mapie zabytków. Cała hala to przykład rzadko zachowanej w mieście architektury drewnianej szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, na froncie której znajduje się charakterystyczny zegar w stylu secesyjnym. Hala Główna Starej Zajezdni wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO jako pomnik historii.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka