wtorek, 12 kwietnia 2022 13:55

Kalwaria Zebrzydowska. Utrudnienia w ruchu drogowym

Autor Katarzyna Jamróz
Kalwaria Zebrzydowska. Utrudnienia w ruchu drogowym

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że w dniach od 10 do 17 kwietnia, na terenie Sanktuarium OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”. W wydarzeniach może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym w dniach:

- 14 kwietnia 2022 roku  (Wielki Czwartek) w godzinach od 11:00 do 21:00
- 15 kwietnia 2022 roku (Wielki Piątek) w godzinach od 4:30 do 16:00,

wystąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska. W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych:
- w dniu 14 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
- w dniu 15 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,

zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego. Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska, na ulicach i drogach gminnych.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Uprasza się także o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy policji, biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym. Jednocześnie wystosowano apel do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru OO. Bernardynów z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Policja apeluje o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach w miejscowości Brody i na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Inf./Fot.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje