piątek, 13 listopada 2020 09:37

Kanclerz kurii tarnowskiej pozwał ks. Isakowicza-Zaleskiego. „Do sądu pozywa nie sprawcę, ale tego co to opisał"

Autor Aleksandra Tokarz
Kanclerz kurii tarnowskiej pozwał ks. Isakowicza-Zaleskiego. „Do sądu pozywa nie sprawcę, ale tego co to opisał"

Kanclerz tarnowskiej kurii pozwał ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za tekst, w którym opisana została sprawa 13-letniego chłopca, który miał być molestowany przez ks. Stanisława P. Z jego treści wynika, że bp Skworc mógł tuszować sprawę.

Tekst ukazał się na blogu ks. Isakowicza-Zaleskiego 2 sierpnia. Wczoraj krakowski duchowny poinformował, że otrzymał pismo z Sądu Okręgowego w Tarnowie. Kanclerz kurii tarnowskiej Robert Kantor, delegat biskupa tarnowskiego, pozwał ks. Isakowicza-Zaleskiego za ten tekst.

Z wspomnianego tekstu wynika, że teraźniejszy metropolita i arcybiskup katowicki, bp Skworc, który w latach 80. był biskupem tarnowskim, mógł zatuszować sprawę molestowanego 13-latka.

-Do sądu kanclerz pozywa nie sprawcę, ale tego co to opisał – skomentował ks. Isakowicz-Zaleski.

Jak relacjonował duchowny, pan Andrzej – pokrzywdzony w latach 80., miał listownie informować bp. Skworca o swojej krzywdzie.

-Działania kurii tarnowskiej były typową urzędniczą 'grą w ping-ponga', pełną uników i pokrętnych odpowiedzi. Np. biskup Skworc twierdził, że w ogóle nie wiedział, iż ks. Stanisław P. po powrocie do Polski uczył nadal w szkole – czytamy na blogu krakowskiego księdza.

Dziś ks. Stanisław P. mieszka w tarnowskim Domu Księży Emerytów. Według autora bloga może stamtąd swobodnie wyjeżdżać, a na wielu zdjęciach, także tych publikowanych w prasie katolickiej, przebywa w otoczeniu dzieci i młodzieży.

-Diecezja tarnowska w żaden sposób nie zatroszczyła się o pana Andrzeja – pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ks. Isakowicz-Zaleski oskarża Diecezję Tarnowską. Kuria się broni: „Skierujemy sprawę do sądu”
Na swoim blogu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski opisał okrutną historię sprzed lat. Jeden z wiernych diecezji tarnowskiej, jako dziecko miał być ofiarą molestowania przez ks. Stanisława P. W odpowiedzi na zarzuty, tarnowska kuria grozi księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu pozwem. Ksiądz Isakowicz-Zalesk…

Dlatego, w maju tego roku, wysłał on list do ks. prymasa Wojciecha Polaka.

-Odpowiedzi na ten list sekretarz księdza prymasa odesłał pana Andrzeja z powrotem do diecezji tarnowskiej. Kółko się znów zamknęło – poinformował ks. Isakowicz-Zaleski.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje