piątek, 28 lutego 2020 13:31

Katowice: Koronawirus torpeduje największą imprezę e-sportową roku!

Autor Tomasz Stępień
Katowice: Koronawirus torpeduje największą imprezę e-sportową roku!

Tegoroczna edycja Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się bez udziału publiczności. To decyzja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powód – zagrożenie koronawirusem.

Intel Extreme Masters to największa w Polsce impreza gamingowa.  To najdłużej funkcjonujący, globalny turniej dla profesjonalnych graczy. W 2019 roku przewinęło się przez nią ponad 170 tys. osób w tym wiele zza granicy.

W tym roku odbędą się turnieje i targi, ale bez publiczności. Wstęp będą mieć mają wyłącznie zawodnicy i media. Rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 1 marca.

- O godzinie 19:45 [27 lutego] Śląski Urząd Wojewódzki poinformował nas, że zgoda na organizację imprezy masowej dla IEM Katowice została cofnięta. Do tej pory mieliśmy prawnie wiążącą decyzję, która pozwalała nam zorganizować wydarzenie i która była wielokrotnie potwierdzana w ciągu ostatnich kilku dni. Ostatnią decyzję potwierdzono kilka godzin temu. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o cofnięciu zgody na organizację przez ESL imprezy masowej w Katowicach. W związku z tą decyzją Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez udziału publiczności. Decyzja dotyczy zarówno rozgrywek w Spodku, jak i IEM EXPO w Międzynarodowym Centrum Kongresowym – napisali organizatorzy w oświadczeniu.

- ESL szanuje decyzję władz lokalnych i obecnie pracuje nad dotarciem do wszystkich posiadaczy biletów, gości i mediów. Środki poniesione na zakup biletów zostaną zwrócone w całości. Turniej zostanie przeprowadzony i wyemitowany zgodnie z planem, ale bez udziału publiczności. Bardzo nam przykro z uwagi na fanów i graczy - dodają organizatorzy.

Fot: Piotr Drabik

Polska - najnowsze informacje