niedziela, 20 sierpnia 2023 06:00

"Każdy z nas nosi w sobie lęk. Jesteśmy różni, ale mimo wszystko tacy sami". Sądeczanka wydała kolejny singiel

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
"Każdy z nas nosi w sobie lęk. Jesteśmy różni, ale mimo wszystko tacy sami". Sądeczanka wydała kolejny singiel

W ostatnim czasie na YouTube trafił kolejny utwór autorstwa pochodzącej z Sądecczyzny Marii Ślusarek. – Jestem zwykłą dziewczyną z Nowego Sącza, która tylko pragnie realizować swoje marzenia – mówi w rozmowie z Głosem24 piosenkarka.

Maria Ślusarek jest jedną z bardziej obiecujących piosenkarek pochodzących z Sądecczyzny. Utalentowana dwudziestolatka śpiewa, odkąd pamięta, a talent bezapelacyjnie odziedziczyła po swoim ojcu, który z wykształcenia jest organistą. Wielkim marzeniem Marii jest wydanie płyty, ale to wiąże się ze sporymi kosztami. Piosenkarka wykonała kolejny krok do osiągnięcia tego celu: kilka dni temu na platformy streamingowe trafił jej najnowszy teledysk „Magia słów”.

Pani najnowszy utwór jest zatytułowany “Magia słów”. Wierzy Pani, że słowa mają moc?

– Oczywiście, przez słowa możemy wyrazić wszystko i są one zawsze początkiem wszelkich relacji. Nie wyobrażam sobie świata bez słów, a te są szczególnie ważne, gdy chcemy opisać swoje odczucia i emocje. Uważam, że ludzie w dzisiejszych czasach mało ze sobą rozmawiają - gdzieś są zamknięci w sobie. Mój najnowszy singiel ,,Magia Słów’’ zachęca do otwartości i wspólnego ,,tańca’’, czyli do integracji oraz poznawania się, a przez to pokonywania wszelkich bariery czy trudności.

Podobnie jest z muzyką?

– Tak, muzyka zawsze ma wielką moc, tylko trzeba ją czuć.

"Magia słów" to kolejny singiel, który można znaleźć w sieci. Jak wyglądały prace nad piosenką i teledyskiem?

– Każdy projekt jest odmienny i posiada różną wrażliwość.  Kompozycja i słowa są mojego autorstwa, natomiast produkcji muzycznej podjął się Jan Koźliński. Wyjątkowe i klimatyczne zdjęcia zrobił Piotr Droździk. Montaż i wideo wykonałam sama – chciałam spróbować czegoś nowego.

Piosenka opowiada o spotkaniu dwojga ludzi pochodzących z różnych światów. Mimo wspomnianych różnic, coś ich do siebie pcha?

– Tak, mimo wszelkich różnic zakiełkowało między nimi uczucie i nie wstydzą się nawiązywać głębszych relacji.

Z myślą o kim stworzyła pani “Magię słów”? Do kogo adresuje Pani swój najnowszy singiel?

– Myślę, że piosenka odnosi się do każdego. Każdy z nas nosi w sobie lęk przed otwartością, odrzuceniem czy brakiem akceptacji. Jesteśmy różni, ale mimo wszystko tacy sami.

“Magia słów” to bardzo energiczny utwór. Idealny na trwające wakacje.

– Tak, bez zwątpienia mogę stwierdzić, że jest to radosny utwór , który zachęca do wspólnej zabawy. Również ma charakter żartobliwy, taki z przymrużeniem oka.

Gdzie można posłuchać “Magii słów”?

– "Magii Słów’’ można posłuchać na YouTube i innych platformach streamingowych np:  Spotify, Tidal czy Apple Music. Jest również dostępny na Tik Toku.

Czy pracuje pani nad kolejnymi utworami?

– Tak, już przygotowuję następny utwór. Zamierzam tworzyć muzykę w różnych klimatach.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka