piątek, 16 października 2020 11:49

Kęty. Nocne skakanie po dachu zakończyło się zatrzymaniem przez policję

Autor Wiktoria Mitura
Kęty. Nocne skakanie po dachu zakończyło się zatrzymaniem przez policję

Dwóch pijanych nastolatków biegało nocą po dachach kamienic. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili to na policję. Teraz 16 – latek i jego o trzy lata starszy kolega oprócz uszkodzenia mienia odpowiedzą również za przestępstwo narkotykowe.

W nocy z 14/15 października tuż po północy dwóch mieszkańców kamienic, znajdujących się na kęckim Rynku, poinformowali policję o dziwnych odgłosach dobiegających z dachu. Z relacji zgłaszających wynikało, że odgłos przypomina jakby ktoś biegał po dachu.

Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce, gdzie zauważyli, dwóch mężczyzn. Jeden wspinał się na dach niższego budynku, natomiast drugi właśnie z dachu zeskoczył. Jeden z policjantów ściągnął na dół mężczyznę, który usiłował się wspiąć na dach, a drugi z mundurowych podczas pościgu  zatrzymał uciekiniera.

16 – latek i jego o trzy lata starszy kolega zostali zabrani na komisariat. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nich po 1,5 promila. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich marihuane oraz szklane lufki do palenia suszu. Nastolatkowie mieli zamiar wypalić narkotyk na dachu.

Starszy z nastolatków trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych i za posiadanie narkotyków oraz uszkodzenie mienia odpowie przed sądem karnym. Natomiast nieletni został odebrany przez rodziców i za czyny karalne oraz  spożywanie alkoholu, które w przypadku osoby niepełnoletniej stanowi przejaw demoralizacji,  odpowie przed Sądem dla nieletnich.

info: KPP Oświęcim   foto: UG Kęty

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje