piątek, 22 maja 2020 11:55

Kibice wrócą na trybuny? PZPN apeluje do premiera

Autor Mirosław Haładyj
Kibice wrócą na trybuny? PZPN apeluje do premiera

W czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego trafił wniosek PZPN-u o wpuszczanie na stadiony po restarcie PKO Ekstraklasy kibiców.

W czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego trafił wniosek Polskiego Związku Piłki Nożnej o wpuszczanie na stadiony kibiców po restarcie PKO Ekstraklasy. Przygotowany przez PZPN plan powrotu publiczności na trybuny zakłada likwidację cateringu na stadionach, dezynfekcję rąk oraz unikanie kolejek poprzez otwarcie jak największej liczby kołowrotów i toalet. Kibice, aby nie utrudniać kontroli bezpieczeństwa, nie mogliby wnosić na stadiony bagaży, natomiast bilety na mecze miałyby być sprzedawane online.

Prezes PZPN-u w złożonym do premiera wniosku powołuje się na stopniowe przywracanie działalności biznesowo-gospodarczych:

– Śledząc na bieżąco sytuację zarówno w Polsce, jak i na świecie dotyczącą pandemii COVID-19 oraz stopniowego przywracania działalności biznesowo-gospodarczych, chciałbym zwrócić się do Pana Premiera z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości częściowego udostępnienia obiektów piłkarskich dla publiczności

– cytuje prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka portal interia.pl.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: interia.pl


Polska

Polska - najnowsze informacje