czwartek, 30 listopada 2023 08:47

Kiedy jest najlepszy czas na zakup obrączek ślubnych? Czy warto wybrać je z większym wyprzedzeniem?

Autor Artykuł sponsorowany
Kiedy jest najlepszy czas na zakup obrączek ślubnych? Czy warto wybrać je z większym wyprzedzeniem?

Planowanie ślubu to proces pełen emocji, ale również niełatwych decyzji, które należy podjąć. Jedną z najważniejszych chwil jest moment wyboru obrączek ślubnych. Dowiedz się, kiedy najlepiej kupić symbol małżeńskiego zobowiązania.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Wielu przyszłych małżonków, którzy przygotowują się do ślubu i wesela, popełnia ten sam błąd – do ostatniej chwili zwleka z zakupem obrączek ślubnych. Warto pamiętać, że obrączki są niezwykle rzadko dostępne od ręki. Chociaż odwiedzając salon jubilerski, możecie widzieć i przymierzać wiele różnych modeli biżuterii ślubnej, to przeważnie są to tylko wzory, które pomagają wyobrazić sobie, jak będzie się prezentować docelowa obrączka.

Co do zasady obrączki ślubne są tworzone od podstaw na indywidualne zamówienie. Dzięki temu każdy aspekt jest idealnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań konkretnej pary.

Odpowiadając więc na pytanie – im wcześniej zaczniecie szukać, tym lepiej, ponieważ będziecie mieć więcej czasu na przymierzenie różnych wzorów i spokojne podjęcie decyzji. Niektórzy zalecają, by kupić obrączki pół roku przed ślubem, a najpóźniej trzy miesiące przed ceremonią. Termin realizacji zamówienia może bowiem wynieść nawet do 1,5 miesiąca. Warto o tym pamiętać!

Obrączki ślubne nie muszą być u małżonków identyczne

Ładne obrączki ślubne, czyli jakie?

Już wiecie, kiedy najlepiej zacząć poszukiwania idealnych obrączek ślubnych. Tylko jak wybrać te idealne? Na rynku jubilerskim dostępnych jest wiele modeli klasycznych i nowoczesnych. Z pewnością nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. W końcu obrączki towarzyszą małżonkom przez całe życie, również w trakcie codziennych czynności. Dobrze zatem, by biżuteria w stu procentach odpowiadała gustom partnerów.

Od czego zacząć poszukiwania ślubnych obrączek? W pierwszej kolejności określcie budżet na zakup. Ceny są zróżnicowane i zależą m.in. od materiału, wzoru oraz obecności kamieni szlachetnych. Wcześniejsze określenie możliwości finansowych pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek i stresu.

Następne warto określić kruszec, z jakiego ma być wykonana biżuteria. Chociaż złote obrączki ślubne są klasyką i cieszą się największą popularnością, do wyboru jest znacznie więcej modeli. Atrakcyjnymi alternatywami dla żółtego złota są jego inne odcienie: biały, różowy i czarny oraz warianty mieszane. Przy podejmowaniu decyzji można kierować się tym, jaki odcień najlepiej pasuje do karnacji czy biżuterii noszonej na co dzień. Warto zaznaczyć, że ani kolor kruszcu, ani wzór nie wpływają na czas oczekiwania na realizację zamówienia. Przejrzyjcie oryginalne i klasyczne obrączki ślubne od jubilera Savickii wybierzcie wariant, który idealnie trafia w wasz gust.

Obrączki ślubne nie muszą być złote

O czym jeszcze warto pamiętać?

Tym, co przysparza sporo kłopotów przy szukaniu obrączek ślubnych, jest określenie odpowiedniego rozmiaru. Obrączka nigdy nie będzie leżeć idealnie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że obwód palca zmienia się minimalnie pod wpływem różnych warunków atmosferycznych czy wysiłku fizycznego – nawet w ciągu dnia, a co dopiero roku czy kilku lat. Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze dobrana biżuteria wpływa na komfort noszenia. Obrączka nie powinna ani uciskać, ani zsuwać się z palca. Na wygodę wpływają również szerokość obrączki i jej profil. Świetną praktyką jest przymierzenie różnych profili obrączek. Dzięki temu można znaleźć najwygodniejsze. Ostatnia rada: idealny dzień na poszukiwanie obrączek ślubnych to ten, kiedy czujecie się zrelaksowani i nigdzie się nie śpieszycie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka