środa, 5 lutego 2020 09:18

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Autor Artykuł sponsorowany
Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Pożyczki pozabankowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego. Na ich korzyść przemawia minimum formalności i szybka decyzja, a także fakt, że można je wziąć przez internet. Dla wielu osób to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy bank odmawia wzięcia kredytu. Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Jakie są zalety pożyczek pozabankowych?

Popularnść pożyczek pozabanamowych zawdzięcza się tzw. ustawie lichwiarskiej. Dzięki niej z rynku zniknęły firmy, które uznawano za lichwiarskie i te, które stosowały nieestetyczne praktyki. Do tego w Polsce pojawiły się zagraniczne firmy, a wraz z nimi zagraniczne zasady obsługi klienta czyli promocje, politykę pożyczania czy też innowacyjne narzędzia i techniki marketingowe. W efekcie branża pożyczek pozabankowych wzrosła, stając się doskonałą alternatywą dla kredytów bankowych. Przemawia za nimi również wiele innych korzyści, takich jak:

 • minimum formalności - procedura zaciągnięcia zobowiązania polega na wypełnieniu prostego wniosku oraz potwierdzenia swojej tożsamości poprzez dokument tożsamości np. dowód osobisty, prawo jazdy,
 • szybkość rozpatrywania wniosków - to jeden z największych atutów. Czas oczekiwania na decyzję wynosi tylko 15 minut!
 • mniejsze wymagania - choć sporo firm podchodzi dość restrykcyjnie do pożyczania, to pozabankowe firmy mają o wiele mniejsze wymagania niż banki. Umożliwiają zaciągniecie zobowiązania m.in. osobom, które nie mają umowy o pracę. W takiej sytuacji, bank nie udzieli kredytu, a firmy pozabankowe bez problemu.

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Pożyczki pozabankowe, choć wyróżniają się minimum formalności i o wiele mniejszymi wymaganiami, muszą być przemyślane. Decyzja o zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania powinna być podjęta na spokojnie po przeanalizowaniu wszystkich możliwości.  Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową? Oto kilka sytuacji:

 • Jeżeli potrzebujesz nagle gotówki, a na chwilę obecną jej nie masz.
 • Jeżeli masz pewność, że jesteś wstanie spłącić zobowiązanie w wyznaczonym terminie.
 • Jeżeli potrzebujesz pieniędzy, a nie masz umowy o pracę.
 • Jeżeli bank nie udzieli Ci kredytu.
 • Jeżeli masz złą historię kredytową, istniejesz w bazie BIK czy KRD.

Pożyczki pozabankowe to doskonała alternatywa dla kredytów bankowych, których wymagania wykluczają zaciągnięcie zobowiązania z wielu powodów. Brak umowy o pracę, zła historia kredytowa to tylko kilka. Wtedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową,

Jak wybrać najlepszą pożyczkę pozabankową?

Decydując się pożyczkę pozabankową, warto zobaczyć i przeanalizować kilkanaście ofert. Dzięki temu wybierzesz tą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • Czas trwania umowy,
 • oprocentowanie,
 • maksymalny czas spłaty zobowiązania,
 • dodatkowe opłaty wynikające m.in. z ewentualnych opóźnień w spłacie.

Czytaj dokładnie umowę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zadawaj pytania.

Więcej informacji znajdziecie na: https://pozyczkaposzukiwana.pl/

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje