poniedziałek, 25 września 2023 10:39

Kilkaset wykroczeń w jedną noc! Czym zaskoczyli turyści i mieszkańcy?

Autor Mirosław Haładyj
Kilkaset wykroczeń w jedną noc! Czym zaskoczyli turyści i mieszkańcy?

207 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie działań przeprowadzonych z piątku na sobotę w ścisłym centrum Krakowa. Nałożono 137 mandatów karnych, 17 spraw skierowano do sądu, pouczono 53 osoby.

Działania patroli były skierowane głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

Strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem: porządku w rejonach placówek handlowych oferujących do sprzedaży alkohol, prowadzenia nielegalnego handlu, reklamowania działalności i usług, wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wolnobieżnymi i urządzeniami transportu osobistego, naruszania prawa przez grupy turystów biorących udział tzw. „Pub Crawlingu”.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka