środa, 23 listopada 2022 13:37

Kim jest i ile zarabia programista Javascript?

Autor Artykuł zewnętrzny
Kim jest i ile zarabia programista Javascript?

Przyjrzymy się nie tylko specyfice pracy programisty Javascript, ale także - a może przede wszystkim - ile profesjonalista taki jest w stanie zarobić w ujęciu miesięcznym.

Kim jest programista Javascript?

Przejdźmy najpierw do określenia zakresu obowiązków, z jakimi mierzyć się będzie musiał omawiany ekspert - zarówno działając jako freelancer na własny rachunek, jak też po zatrudnieniu w jednym z wielu rodzimych przedsiębiorstw działających w branży IT.
W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że odpowiada on za programowanie, modyfikowanie oraz aktualizowanie aplikacji, które to powstają w oparciu o niezwykle popularny ostatnimi czasy język Javascript.
Deweloper bierze na siebie również odpowiedzialność za różnorakie aspekty wdrażania oprogramowania. Warto wiedzieć, że w przypadku większych firm, może ona być także zobowiązana do podjęcia długofalowej współpracy z przedstawicielami działów UX i UI.
Jaki jest tego cel? Przede wszystkim zapewnienie, że znaczna większość użytkowników korzystających na co dzień z danej aplikacji w celach rekreacyjnych bądź biznesowych jest zadowolona z jej przejrzystości, wydajności oraz układu graficznego.
Programista Javascript musi być w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku, wprowadzając do oprogramowania niezbędne funkcje, które nie zostały przewidziane w prototypowej wersji projektu, jak również usuwać zidentyfikowane tak przez zespół programistów jak i przez użytkowników końcowych błędy aplikacji.
Programista Javascript rozpoczyna swoją karierę jako tak zwany Junior, jednakże wraz z nabywanym doświadczeniem oraz stażem pracy może on awansować na pozycję Mid bądź też Senior. Wiązać się może z tym konieczność nie tylko programowania, ale także zarządzania niejednokrotnie zespołem. Jednak nie jest tajemnicą, iż dodatkowe obowiązki zostaną z dużą dozą prawdopodobieństwa odpowiednio wynagrodzone.
Przejdźmy więc do aspektu, który wielu czytelników regularnie odwiedzających nasz portal interesuje najbardziej, a mianowicie - na zarobki jakiego rzędu liczyć może programista Javascript?
Na podstawie ofert z serwisu Cleveran.com, który koncentruje oferty z rynku w jednym miejscu, przedstawiamy stawki jakie aktualnie są osiągalne w świecie IT.
Zachęcamy także do porównania poziomów wynagrodzenia z programistami backend czy full stack.

Zarobki programisty Javascript

Osoba, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z programowaniem i zostanie zatrudniona w rodzimej firmie bądź też międzynarodowej korporacji liczyć może na comiesięczne przychody oscylujące w granicach pięciu do sześciu tysięcy złotych. Pomimo, że jest to stawka dla wielu ekspertów niezbyt satysfakcjonująca, to skuteczne realizowanie powierzonych danemu ekspertowi zadań z zakresu programowania otwiera przed nim szeroko drzwi do dalszego rozwoju zawodowego. Awans wiąże się ze znacznym wzrostem wynagrodzenia, jako że specjalista ds. Javascript z ponad dwuletnim stażem liczyć może na pensję w granicach ośmiu lub nawet dziewięciu tysięcy złotych.
Jeszcze lepiej powodzić się będzie bez wątpienia osobie na stanowisku starszego specjalisty, jako że w jego przypadku nawet po uśrednieniu zarobki nie powinny spaść poniżej progu dwunastu tysięcy złotych. Zatrudnienie w renomowanym przedsiębiorstwie w ujęciu miesięcznym oraz nieprzerwanie się rozwijającym może pociągnąć za sobą znacznie wyższą pensję, zbliżającą się do progu nawet trzydziestu tysięcy złotych.
Rekordowe oferty na Cleveran.com sięgały trzydziestu pięciu tysięcy złotych netto miesięcznie.

Technologia - najnowsze informacje